Pojawiają się informacje na temat planowanych zmian komunikacyjnych w związku z remontem ul. Mogilskiej. Zobaczcie, co może czekać pasażerów.

Remont ulicy Mogilskiej wraz z torowiskiem jest zaplanowany na 2013 rok. W jego konsekwencji, konieczna będzie znaczna reorganizacja ruchu. Jednak, jak zapewnia Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, do wprowadzania zmian jeszcze daleko i możemy spać spokojnie.

- Wykonawca remontu pozwolenie otrzyma we wrześniu, mamy więc 9 miesięcy, aby dokładnie zaplanować reorganizację, tak by była efektywna i jak najmniej uciążliwa - mówi. - Pewne jest, że główną trasą objazdową będzie aleja Pokoju - dodaje rzecznik.

ZIKiT nie ma jeszcze planów na zorganizowanie objazdów. W sieci pojawiają się jednak domysły internautów co do możliwych zmian, które pracownicy ZIKiT-u na razie dementują.

Na Platformie Komunikacyjnej Krakowa można przeczytać o wstępnych planach przyjętych przez rady dzielnic. - Parę dni temu otrzymałem nieoficjalną informację o organizacji komunikacji w czasie pierwszego etapu budowy "KST Rondo Mogilskie - Plac Centralny", którym będzie przebudowa ciągu ulic Mogilskiej i Jana Pawła II. Dane pochodzą od informatora z RD17 obecnego na spotkaniach Dzielnic z ZIKiT-em właśnie w sprawie organizacji komunikacji w tym okresie - pisze na forum użytkownik o nicku Cukier.

Zobacz mapę możliwych zmian:

 

  • Linie zmienione:

Linia “1″ – zmniejszona częstotliwość kursów: poza szczytem co 20 min., zamiast co 10;

Linie “4″ i “10″ – zmiana trasy: przez al. Powstania Warszawskiego – al. Pokoju (z
amiast Mogilską – al. Jana Pawła II). Częstotliwości bez zmian;

Linie “5″, “9″, “52″ – zawieszone. W zamian kursować będą tramwaje zastępcze: “72″, “75″ i “79″;

Linia “22″ –
zmniejszona częstotliwość kursów: w szczycie co 20 min. zamiast co 10.

  • Linie zastępcze:

Linia “72″ – tramwaj zastępczy, trasa: Czerwone Maki – Kapelanka – Dietla – Grzegórzecka – al. Pokoju – Bieńczycka – al. Andersa – Os. Piastów. Kursy co 10 minut.

Linia “75″ – tramwaj zastępczy, trasa: Krowodrza Górka – Pawia – Westerplatte – św. Gertrudy – Krakowska – Limanowskiego – Starowiślna – Grzegórzecka – al. Pokoju – Bieńczycka – al. Andersa – Mistrzejowice. Kursy co 20 minut.

Linia “79″ – tramwaj zastępczy, trasa: Nowy Bieżanów – Wielicka – Starowiślna – Grzegórzecka – al. Pokoju – Dąbie. Kursy co 20 minut.

Linia “720″ – autobus zastępczy, trasa : Dwprzec Gł. Wschód – Lubomirskiego – Mogilska – al. Jana Pawła II – Bieńczycka – al. Andersa – Al. Przyjaźni. Kursy co 5 minut w godzinach szczytu, co 10 w pozostałych porach.

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

@@ (gość)

W Krakowie NIE MA komunikacji miejskiej. @zalezyminakrakowie, to jak już będzie w Krakowie ta "komunikacja miejska" to daj znać, bo MPK jeździ z częstotliwością PKS w gminie Wólka Dolna. Do tego czasu pozwolisz, że zostanę przy samochodzie, bo szkoda mi życia na stanie na przystanku czy tłuczenie się godzinę tramwajem. W rozwiniętym mieście czas przejazdu jednym i drugim jest porównywalny, w Krakowie samochód jest 3-4 razy szybciej u celu, o wygodzie nie wspominając.

zalezyminakrakowie (gość)

Rozwinięte miasto.... Rozwinięte miasto to takie, w którym bogaci jeżdżą komunikacją miejską, a biedni samochodami. Dopóki tego nasze społeczeństwo nie zrozumie zapomnijmy o śródmieściu z prawdziwego zdarzenia, będziemy dalej chodzić jak krety pod ziemią rondem mogilskim...

Zdegustowany (gość)

Trasa lini 720. Ta trasa to niestety totalne nieporozumienie. Nie wyobrażam sobie, aby zdjęto linię 5, a w zamian na odcinku R. Kocmyrzowskie - Wzg. Krzesławickie nie pojawiła się żadna dodatkowa linia. To nie do przyjęcia. Nie wiem z jakiej racji linia 720 ma kończyć kurs w al. Przyjaźni. A co z pasażerami na wspomnianym odcinku, którzy korzystają z linii 5? Dodam że to wcale nie krótki odcinek. Ponadto nie dość, że i tak połączenie Wzgórz Krzesł. z centrum Krakowa jest mierne, to w planie jest wyłączenie jednej, z dwóch linii na tym odcinku. Pomijam czwórkę, bo akurat nie przejeżdża koło mnie, jak i koło wielu innych osiedli na trasie, przez którą obecnie przejeżdżają tylko linie 1 i 5.

redakcja

@marek. Prosimy o uważne przeczytanie powyższego artykułu, szczególnie fragmentu: "ZIKiT nie ma jeszcze planów na zorganizowanie objazdów. W sieci pojawiają się jednak domysły internautów co do możliwych zmian, które pracownicy ZIKiT-u na razie dementują."

marek (gość)

oszukujecie ludzi. Wprowadzacie ludzi w błąd!
Oficjalne stanowisko ZIKiTu w tej sprawie (widoczne, jak wół, na ich stornie... ale chyba ciężko dziennikarzom mmkrakow zrobić rzetelny materiał):

"W związku z pojawiającymi się od jakiegoś czasu szczegółowymi informacjami o zmianach w sieci połączeń Komunikacji Miejskiej w Krakowie związanymi z przebudową torowiska pomiędzy ul. Mogilską a Placem Centralnym, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że jeszcze nie rozpoczął prac nad kształtem sieci połączeń podczas remontu. ZIKiT przedstawi zmiany mieszkańcom Krakowa w serwisie kmkrakow.pl z odpowiednim wyprzedzeniem, a wszelkie informacje o tym jak będziemy podróżować w trakcie trwania tej inwestycji należy uznać za spekulacje."

RPaw (gość)

Jednopasmowa Mogliska. Jednopasmowa Mogilska? A cóż to znowu za wymysł-potworek? Gdzie Policja będzie stać i kasować mandaty? Po co ogromne rondo Mogilskie, na 3 i 4 pasy? Ktoś tu powinien zmienić dostawcę "haju" chyba...

granda (gość)

granda. Wprowadzacie ludzi w błąd!
Oficjalne stanowisko ZIKiTu w tej sprawie (widoczne, jak wół, na ich stornie... ale chyba ciężko dziennikarzom mmkrakow zrobić rzetelny materiał):

"W związku z pojawiającymi się od jakiegoś czasu szczegółowymi informacjami o zmianach w sieci połączeń Komunikacji Miejskiej w Krakowie związanymi z przebudową torowiska pomiędzy ul. Mogilską a Placem Centralnym, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że jeszcze nie rozpoczął prac nad kształtem sieci połączeń podczas remontu. ZIKiT przedstawi zmiany mieszkańcom Krakowa w serwisie kmkrakow.pl z odpowiednim wyprzedzeniem, a wszelkie informacje o tym jak będziemy podróżować w trakcie trwania tej inwestycji należy uznać za spekulacje."

janek z Nowego Krakowa (gość)

Mogilska będzie miastowa jak przystało na Nowy Kraków, a nie to co ta wizualizacja. No i dobrze, ze to niezrealizowana, małomiasteczkowa wizja.

Nie pasuje do nowego biznesowego rozwijacego sie Krakowa.
Czy ci ludzie mieszkaja we wsi gdzie jest 20 dymow? Kto to widzial w srodmiesciu zwezac droge o takim natezeniu ruchu do jednego pasa.

chcialbym_inaczej (gość)

Mogilska jako śródmiejska ulica czy ściek komunikacyjny. To jest wizka stowarzyszenia Przestrzeń Ludzie Miasto i niestety nie będzie realizowana. W zamian będzie dwupasmówka z ekranami jak na Ruczaju i co kawałek sygnalizacja świetlna - to jest wizja zi-KITU.

krakowianin (gość)

Mogilska marzeń?. Zamieszczona wizualizacja może wprowadzać w błąd - jest wizją jakiegoś stowarzyszenia i nie ma nic wspólnego z planowanym remontem. Prosimy nie siać dezinformacji.

Łukasz (gość)

Krakow. Po co zawieszać linie 5,9,52 i wprowadzac jekies zastepcze wtedy pasażerowie nie będą wogóle zorientowani a zmniejszenie częstotliwości to bardzo dobry pomysl a linia 720 powinna jeżdzić od ronda mogilskiego do pl.Centralnego :)))