Kryspinów. 50 białych piesków rasy maltańskiej pojawiło się w niedzielę wraz z właścicielami nad zalewem w Kryspinowie. To 1. edycja tego krakowskiego psiego zlotu.

Organizatorzy zlotu przygotowali dla uczestników konkursy i wiele atrakcji. Były wybory miss i misstera zlotu, grill, spacer wokół zalewu, zabawa w pobliskim Parku Linowym, tor przeszkód dla czworonogów. Przede wszystkim jednak radość z towarzystwa miłośników rasy i białe szaleństwo wesołych psiaków.

- Uczestnicy w większości się znają, do tej pory spotykaliśmy się na spacerach po Krakowie raz w miesiącu. Za każdym razem nasze grono się powiększa - mówi Milena Mudy, organizatorka zlotu i dodaje, że przez takie spotkania uczestnicy popularyzują tę sympatyczną rasę psów.

Zapewnia, że maltańczyki mają bardzo radosne usposobienie i są chętne do nawiązywania bliskich relacji. Są bardzo wrażliwe i czułe, a ich opiekunowie są dla nich całym światem. Obecność maltańczyka obok - bardzo relaksuje i uspokaja, sprawia, że wszystko się układa.WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 12. Zróbże, idźże, weźże

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!