(© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Szóstoklasiści skończyli już pisać egzamin próbny, przygotowany przez wydawnictwo Operon. Sprawdzian rozpoczął się o godzinie 9.00 i trwał 60 minut.

Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2012. Odpowiedzi poznamy 13 stycznia


Próbny sprawdzian w 2012 roku pisało ok. 250 tys. uczniów z całej Polski. Na teście można było zdobyć 40 punktów. Prawidłowe odpowiedzi i arkusze zostaną opublikowane jutro na stronie internetowej wydawnictwa Operon.

Szóstoklasisto! Pisałeś dziś egzamin? Co było najtrudniejsze? Podziel się wrażeniami w komentarzach pod tekstem! Zachęcamy!


Próbny, nieobowiązkowy sprawdzian z Operonem był dla większości szóstoklasistów pierwszym egzaminem z prawdziwego zdarzenia i miał ich przygotować do oficjalnego testu, który odbędzie się we wtorek 3 kwietnia 2012 r. Wówczas zdawać będą już wszyscy uczniowie.

- Sprawdzian ten jest egzaminem przeprowadzanym w szóstej klasie szkoły podstawowej. Jest on powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie - zarówno uczniowie szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, jak i słuchacze szkół podstawowych dla dorosłych. Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły - czytamy na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

- Sprawdzianu nie można nie zdać. Wynik ma znaczenie tylko informacyjne i nie powinien być podstawą do prowadzenia jakiejkolwiek selekcji. Każdy uczeń, który ukończył szkołę podstawową, niezależnie od wyników sprawdzianu musi być przyjęty do gimnazjum w swoim rejonie, jeśli nie ukończył 16 roku życia. Uczniowie, którzy do sprawdzianu nie przystąpią w danym roku, muszą powtórzyć ostatnią klasę szkoły podstawowej i przystąpić do sprawdzianu w roku następnym.

PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY Z OPERONEM 2012 - ZOBACZ TESTY Z POPRZEDNICH LATPróbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem, styczeń 2012. Uczniowie przygotowują się do testuCodziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Krakowa. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (188)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

weronika (gość)

Ja mam za 2 dni prawdziwy. Te próbne są łatwe ale te z matmy to po prostu są nudne i trudne :-*

janek238 (gość)

Jakby ktoś chciał poćwiczyć to tutaj znalazłem testy. Bułka z masłem;) http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120331/TESTSZOSTOKLASISTY/120339925

Misiakk (gość)

Hej. Po próbnym już dawnoo ;D Banalny był,a ta matma o.O taki banał,że nie wiem ^.^ we wtorek prawdziwy test. wszystkim tym ktorzy pisza ten test zycze powodzenia:)
P.S z próbnego z operonem miałem 38 ;)

juniorka (gość)

Test był łatwy. miałam 5 minut żeby napisać to opowiadanie z dialogiem ale jakoś mi poszło.
dostałam 34 punkty i jest spoko :)

pati (gość)

Najbardziej zaskoczył mnie na teście temat ,,piłka nożna" ;]no a tak ogulnie poszedł dobrze ....;)

Wiktoria Socha (gość)

Hej ja jestem w 5 klasie ale za 2 dni mam ten probny test i bardzo sie boje, naprawde nigdy nie pisalam tak wielkiego testu, ale na szczescie nasza pani od j. polskiego wydrukowala nam jedna kartke i bylo pelno zadan na niej z tego testu, i naszym zad. domowym jest wypelnienie tej o to kartki. Hyba to zad. dom. moje bedzie ciut zle...uuu...