(© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

10 stycznia uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych napiszą próbny sprawdzian szóstoklasisty. Będzie to szansa na wypróbowanie sił przed egzaminem, który odbędzie się 4 kwietnia. Czekamy na Wasze komentarze pod tekstem! Jak oceniacie swoje siły przed jutrzejszym sprawdzianem? Jakich pytań najbardziej się obawiacie?

TEST, sprawdzian szóstoklasisty Operon 2013: PYTANIA, ODPOWIEDZI, WYNIKI


W czwartek o 9:00 szóstoklasiści z całej Polski zaczną pisać próbny sprawdzian. Test potrwa godzinę (wersja dla dzieci z dysfunkcjami - 90 minut) i będzie sprawdzał wiedzę uczniów z matematyki, języka polskiego, historii i nauk przyrodniczych. Oceni, czy zdający opanował pięć umiejętności: pisanie, czytanie, rozumienie, wykorzystywanie wiedzy w praktyce, korzystanie z informacji.

Odpowiedzi do testu wraz z arkuszami zostaną opublikowane następnego dnia, 11 stycznia, na poniższej stronie wydawnictwa Operon:

Próbny sprawdzian szóstoklasisty: ODPOWIEDZI i ARKUSZE do testu!Uczniowie poznają wyniki testu najpóźniej 1 lutego. Z egzaminu nie otrzymuje się ocen, maksymalnie można zdobyć 40 punktów. Wynik nie decyduje jednak o przyjęciu ucznia do gimnazjum, ma jedynie pokazać, w jakim stopniu szóstoklasista opanował materiał przerabiany w szkole podstawowej.

Schemat sprawdzianu nie zmienia się od lat. Uczniowie będą musieli odpowiedzieć na pytania korzystając z tekstów źródłowych, wykonać szereg zadań z matematyki oraz napisać list, opowiadanie, zaproszenie, ogłoszenie lub sprawozdanie.

Każdy zdający powinien mieć przy sobie legitymację, a także długopis lub pióro z czarnym tuszem, ołówek, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz.

Zobacz też: Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2012 z Operonem

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (36)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Inka ;) (gość)

mi jak zawsze poszło średnio dobrze ale niedługo już prawdziwy więc troche się denerwóje bo na próbnym nie zbyt dobrze mi wychodziło moja największa punktacja byłą : 29/40 chyba a najmniejsza 11/40 ;( ale cóż

natka (gość)

U nas w klasie to tylko 1 osoba diagran dobrze zrobiła :D ale za to skale i te inne matematyczne mamy na 100 % :P

juulka (gość)

prosty nawet był nie zrobiłam tylko zadania z matmy o tym parkingu a i może z polaka coś źle pójść ,ale dobrze jest! :D

Ala (gość)

Jak dla mnie najtrudniejsza była matma , okropna !
Tyle co zdążyłam odpowiadanie napisać , był badziewny temat ;////