Pierwsza część próbnego egzaminu gimnazjalnego 2011/2012 za nami. Na początek: język polski, historia i WOS. Jak poszło? Odpowiedzi udzielili krakowscy gimnazjaliści. - Najtrudniejsze były pytania z wiedzy o społeczeństwie, za to zamknięte pytania z polskiego były łatwe - tak uczniowie z krakowskiego Gimnazjum nr 3 ocenili próbne testy gimnazjalne. Ruszył trzydniowy egzamin przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. W czwartek na pierwszy ogień pójdzie matematyka i przedmioty przyrodnicze, w piątek - języki obce.

Sprawdź także: Egzamin gimnazjalny 2012: dziś polski!Choć, jak przyznali uczniowie, pytania zamknięte z polskiego były łatwe, nie znaczy to jednak, że test nie sprawił problemów. - Rozprawka była ciężka - mówi Aleksandra Urban, uczennica Gimnazjum nr 3 w Krakowie. - Trzeba było na podstawie "Dziadów" napisać, co to znaczy być człowiekiem. Mieliśmy się też odnieść do innych lektur - dodaje.
Zobacz egzamin z języka polskiego [ARKUSZ]


Test z języka polskiego [ODPOWIEDZI]Na teście z historii nie zabrakło mapek, zdjęć i... hieroglifów. - Były też pytania dotyczące stylów, na przykład gotyckiego, romańskiego. Trzeba było też chronologicznie uporządkować królów - opowiada Katarzyna Suska.

Próbny egzamin gimnazjalny 2011/2012: historia i WOS [ARKUSZ, PYTANIA]


Test z historii i WOS [ODPOWIEDZI]Dziewczyny przyznają, że najgorszy był WOS. - Pytania były podchwytliwe - ocenia Klaudia Michałek.

Próbny egzamin gimnazjalny nie jest obowiązkowy, szkoły same zgłaszały chęć uczestnictwa. W Małopolsce zgłosiło się 647 spośród 746 gimnazjów. Testy zdaje więc 33 tys. 138 uczniów.

Do grudniowego próbnego egzaminu gimnazjalnego zdecydowało się przystąpić niewielu uczniów z Małopolski, bo tylko 647 na 746 gimnazjów w naszym regionie (udział szkół w próbnym egzaminie jest dobrowolny). Przed tymi, którzy zdecydowali się podjąć wyzwanie jeszcze egzaminy z matematyki, przedmiotów przyrodniczych oraz języków obcych.Najbliższy egzamin gimnazjalny przebiegać będzie na nowych zasadach

Czekamy na Wasze opinie po próbnym egzaminie! Piszcie na naszym forum, jak Wam poszło, jakie pytania były trudne i jaki odpowiedzi udzieliliście.
Miss Polonia z dawnych lat! Zobacz archiwalne zdjęcia kandydatek

"Super pies, super kot!". Zgłoś zwierzaka w plebiscycie i wygraj nagrody!

Mieszkania Kraków. Sprawdź nowy serwis

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Krakowa. Zapisz się do newslettera!


Komentarze (34)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gimna (gość)

jak dla mnie to w miarę. ;D z polskiego 2 zamknięte źle. rozprawka tak sobie :D ale pewnie jakieś błędy się znajdą ;D a co do historii hmm. około 8 błędów ;/
ale najciekawsze przedmioty dopiero przed nami ! ;D

uczennica (gość)

wos- 1 zla odpowiedz, historia- 4 zle odpowiedzi, polski- 3zle odp., ale rozprawka super:) jedynie miejsca zabraklo.... powodzenia jutro :)

JO..KARLINO (gość)

z historia i wos to jeszcze,jeszcze jeszcze ale polski MASAKRA rozprawka napisana na 60% ale jutrzejsza matma to będzie MASAKRA!! zobaczycie.

... (gość)

Dla mnie też WOS i Historia masakra ,ale jak liczyłem to nawet więcej pkt z histori i WOSU niż z zamkniętych z polskiego bez rozprawki ...ale rozprawka też nie za dobrze :P

Miisia (gość)

Ogólnie historia i wos masakra okolo 50 % punktów zdobyłam z tego co patrzyłam. Natomiast polski, przyznam szczerze że się lepszego wyniku spodziewalam. Wydawało mi si się że w zamknietych mam praktycznie wszystko dobrze a co się okazalo ... te odpowiedzi są takie podchwytliwe! Rozprawka hymm... jakoś tam napisałam

Zawiodłam się na sobie! (gość)

Historia i wos ... masakra !!! Natomiast rozprawka nie byla taka zla cos tam pozmyslalam ;p Szczerze mowiac spodziewałam się lepszego wyniku !!!

gie (gość)

zdobyłam maksymalną ilość punktów z zadań zamkniętych z języka polskiego! :) rozprawka poszła mi całkiem nieźle, ale na pewno odejmą mi ze trzy punkty, bo napisałam ją w oparciu o ,,Dziady''; nie odniosłam się do innej pozycji literackiej.
odnośnie wosu i historii - jestem dobrej myśli. straciłam maksymalnie pięć punktów.

testy nie były trudne. wymagały uruchomienia myślenia i umiejętności kojarzenia faktów. ;)