(© archiwum Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W czwartek, 15 grudnia uczniowie zakończyli pisanie próbnego egzaminu gimnazjalnego 2011/2012 z części matematyczno-przyrodniczej. Test jest organizowany przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Jak wam poszło? Pytania były trudne?

Czytaj także: Próbny egzamin gimnazjalny: test matematyczno-przyrodniczy 2011/2012. [Pytania, Odpowiedzi]Czytaj także: Próbny egzamin gimnazjalny 2011/ 2012 z Operonem. Matematyka.Test matematyczno-przyrodniczyTo już drugi dzień zmagań z zadaniami egzaminacyjnymi. Dziś przedmioty przyrodnicze (biologia, fizyka, geografia, chemia), a po przerwie matematyka.

Wczoraj uczniowie pisali egzamin z przedmiotów humanistycznych. Składał się on z dwóch części: z zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie (czas trwania: 60 minut) oraz z zadań z języka polskiego (czas trwania: 90 minut).

Podobnie wyglądał egzamin z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Uczniowie najpierw napisali test z przedmiotów przyrodniczych (czas trwania: 60 minut), a później z matematyki (czas trwania: 90 minut).

W piątek egzamin z języków obcych, który będzie składał się z dwóch poziomów: podstawowego oraz rozszerzonego.

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM PRÓBNYCH EGZAMINÓW GIMNAZJALNYCH Z OPERONEM

14 grudnia 2011 r. - próbny egzamin z przedmiotów humanistycznych , godz. 9.00 – część z historii i wiedzy o społeczeństwie (czas trwania: 60 min); godz. 10.45 – część z języka polskiego (czas trwania: 90 min);

15 grudnia 2011 r. - próbny egzamin z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, godz. 9.00 – część z przedmiotów przyrodniczych (czas trwania: 60 min), godz. 10.45 – część z matematyki (czas trwania: 90 min);

16 grudnia 2011 r. - próbny egzamin z języków obcych (język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski), godz. 9.00 – część z poziomu podstawowego (czas trwania: 60 min), godz. 10.45 – część z poziomu rozszerzonego (czas trwania: 60 min);

Odpowiedzi do testów będą opublikowane następnego dnia po każdym z egzaminów na stronie Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON.

Przekazanie szkołom raportów podsumowujących wyniki próbnego egzaminu gimnazjalnego nastąpi w lutym 2012 r.

Jak wam poszedł egzamin? Pytania były trudne? Czekamy na wasze opinie w komentarzach.Próbny egzamin gimnazjalny 2012 z Operonem. Matematyka, geografia, chemia, biologia, fizyka. Część matematyczno-przyrodnicza.Próbny egzamin gimnazjalny 2012 z Operonem. PrzygotowaniaPróbny egzamin gimnazjalny 2012 z Operonem. Języki obcePróbny egzamin gimnazjalny 2012 z Operonem. Test humanistyczny. Arkusz, test, zadania, pytania, odpowiedzi, rozwiązaniaZobacz piękne, wysportowane kobiety. Weź udział w naszym plebiscycie na najładniejszą sportsmenkę Małopolski

Miss Polonia z dawnych lat! Zobacz archiwalne zdjęcia kandydatek

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Krakowa. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Paulina (gość)

Matematyka banalna. Problem sprawiło mi ostatnie zadanie z tą przekątną i zamianą na cale. Uczniowie dużo dłużej pisali testy niż tydzień temu (CKE). Za to nie najlepiej poszło mi z przedmiotami ścisłymi. Operon był o tyle lepszy, że przy zadaniach była podana punktacja!

Asiek (gość)

Matma była łatwa, mam nadzieje, że dobre wyniki będą. Gorzej troche przedmioty przyrodnicze, alee nie było źle. :) Teraz aby jeszcze język obcy. Oby był łatwy;)

an (gość)

matma łatwiejsza? chyba sb żartujesz to była masakra i ta przyroda też a wczoraj hista od razu pierwsze pytanie mnie zagieło i z reszta nie tylko mnie z cke było duzo łatwiejsze niż z operonem

Marcela (gość)

Matma łatwiejsza niż na egzaminie od CKE, ale potrzebna była większa wiedza teoretyczna, m.in. wzory.
Przyrodnicze zadania przyjemniejsze, jednak chyba poziom dość wysoki.
Ogółem mówiąc testy z Operonu wymagają bardziej szczegółowej wiedzy, dobrym przykładem będzie historia.