Kadr z filmu Life's a bitch Kadr z filmu Life's a bitch

2 lipca w Kinie pod Baranami będzie można oglądać najlepsze ... (© youtube)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

2 lipca w Kinie pod Baranami będzie można oglądać najlepsze filmy krótkometrażowe, których scenariusze nawiązują do wakacyjnego luzu.

W środę o godz. 19 w Kinie pod Baranami będzie można zanurzyć się w wakacyjnej atmosferze. W ramach cyklu Future Shorts Lato 2014 organizatorzy zaserwują energetyczny zestaw krótkich filmów o lekkim zabarwieniu wakacyjnym.

Zobacz też: Premiery kinowe tygodnia w Krakowie [repertuar]


Wakacje tuż tuż, sezon urlopowy rozpoczęty i choć lato w Polsce wypoczywających nie rozpieszcza, a większość o urlopie dopiero marzy w Krakowie przez 81 minut bedzie można zapomnieć o pracy, studiach i obowiązkach. Najnowsza odsłona przeglądu najlepszych shortów będzie związana z wakacjami. W międzynarodowym koktajlu filmowym widzowie zobaczą 8 produkcji, m.in. dwa obrazy eksperymentalne, dwie wciągające fabuły i dwa wideoklipy.

Bilety w cenie 14 zł (normalny) i 12 zł (ulgowy) są do nabycia w kasie kina.

Program Future Shorts Lato 2014


BOXED IN – NO JOKE
reż. Maxim Kelly, Wielka Brytania 2014, 4’


Wideoklip, który pokazuje, że taniec może być lekarstwem dla starszych ludzi. Krótki film prezentuje cykl porannych ćwiczeń w KolKata Laughing Society - ośrodku leczniczym w Indiach. W rolach głównych: muzyka i taniec.

BUTTER LAMP | LA LAMPE AU BEURRE DE YAK
reż. Hu Wei, Francja/Chiny 2013 / 15’


Młody fotograf i jego asystent postanawiają sfotografować grupę tybetańskich nomadów. Eksperymentalny dokument ukazuje unikalną relację, która rozwija się podczas robienia zdjęć między fotografem a mieszkańcami poszczególnych wsi.

I AM TOM MOODY
reż. Ainslie Henderson, Wielka Brytania 2012, 7’


Siedmiominutowa surrealistyczna podróż w głąb podświadomości stłamszonego muzyka, który walczy o to, żeby śpiewać. Animowany obraz artystycznej determinacji i zmagania się z paraliżującym strachem.

BONOBO – CIRRUS
reż. Cyriak, Wielka Brytania 2013, 3’
Wideoklip do utworu Cirrus z repertuaru brytyjskiego artysty znanego jako Bonobo. Singel pochodzi z albumu The North Borders. Teledysk jest surrealistycznym kolażem złożonym ze starych filmów, skomplikowanych maszyn i olbrzymich robotów.

LIFE’S A BITCH | TOUTES DES CONNES
reż. Francois Jaros, Kanada 2013, 6’
Krótki film fabularny, którego akcja skupia się na zakończonym związku dwójki młodych ludzi. Główny bohater usiłuje poradzić sobie z bolesnym rozstaniem.

MISTERIO
reż. Chema Garcia Ibarra, Hiszpania 2013, 12’


Historia rodziny, która przechodzi kryzys. Matka, ojciec i ich syn mają problemy z wzajemnym zrozumieniem, a jedyną drogą do porozumienia wydaje się niesłuchanie siebie nawzajem. W tym krótkim filmie eksperymentalnym - niczym w tradycji malarstwa hiszpańskiego w stylu Velázqueza - obraz kryje więcej niż to, co dostrzegamy na pierwszy rzut oka.

MeTUBE: AUGUST SINGS CARMEN HABANERA
reż. Daniel Moshel, Austria 2013, 4’
Eksperymentalny remiks operowej uwertury Carmen Georges’a Bizeta. Wideo, któremu udało się przyciągnąć międzynarodową uwagę, dedykowane jest tysiącom ambitnych blogerów i użytkownikom serwisu, zarówno tym utalentowanym, jak i mniej uzdolnionym oraz wszystkim próbującym samodzielnie promować się w Internecie.

JUST BEFORE LOSING EVERYTHING
reż. Xavier Legrand, Francja 2013, 29’


Krótki film fabularny prezentujący jeden dzień z życia Miriam. Kobieta, decyduje się opuścić męża, który ją upokarza i samodzielnie poradzić sobie z wychowaniem dzieci i utrzymaniem prazy w lokalnym supermarkecie.

Anna Kowalska

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!