Polski Bus

(© Polski Bus)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

18 czerwca PolskiBus.com uruchamia w Polsce siatkę tanich połączeń autokarowych. Między innymi z Krakowa do Warszawy cena biletu to... 1 złoty!


Sprawdź rozkład jazdy pociągów z Krakowa- Ostatnio za najszybcze coś, co jezdzi po torach z Warszłwy do Krakowa zapłaciłam ponad 110 zł, a to już trochę przegięcie - pisze na naszym fanpage'u na Facebook'u Ania.

PolskiBus.com reklamuje się, że po Polsce będzie wozić pasażerów szybkimi, nowoczesnymi i klimatyzowanymi autokarami, w dodatku z darmowym Wi-Fi, dostępem do gniazdek z prądem i skórzanymi fotelami. Ceny za taką przyjemność mają rozpoczynać się od złotówki! - Wierzę, że ludzie różnych zawodów, grup wiekowych i pozycji społecznych będą podróżować autokarami PolskiBus.com - mówi Brian Souter, prezes zarządu Souter Holdings Poland, firmy, która uruchamia połączenia. - Nasze doświadczenia zebrane w Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie pokazują, że również biznesmeni, obok studentów i seniorów, będą naszymi pasażerami. Jestem pewien, że wielu z nich zostawi swoje samochody pod domem i wybierze komfortowy autokar.

Jak zamówić i ile kosztuje bilet w PolskiBus.com?


- Nasza strona internetowa jest bezpieczna i prosta w obsłudze. W każdej chwili, nawet nie wychodząc z domu, można w łatwy sposób przez internet wyszukać połączenie i zarezerwować bilet. Dokładnie tak samo, jak przelot samolotem czy wakacje. Co najlepsze, można podróżować w komfortowych warunkach już od 1 zł plus 1 zł opłaty za rezerwację - mówi Piotr Bezulski, dyrektor zarządzający Souter Holdings Poland.

Jak działa PolskiBus.com?


PolskiBus.com ma elastyczną tabelę opłat. Bilety można kupić wyłącznie poprzez stronę internetową, www.PolskiBus.com, co oznacza brak konieczności ustawiania się i czekania w kolejkach do kas biletowych. Zamiast tego bilet można zarezerwować w komfortowych warunkach domowego, bądź biurowego zacisza, albo też skorzystać z kafejki internetowej, biblioteki publicznej lub komputera na uczelni.

PolskiBus z Krakowa do Warszawy


Ceny biletów na trasy obsługiwane przez  PolskiBus.com zaczynają się już od 1 zł plus 1 zł opłaty za rezerwację bez ukrytych opłat za bagaż czy usługę Wi-Fi. Ogólna zasada mówi, że im wcześniej zakupiony bilet tym większa szansa na prawdziwie okazyjną podróż.

- System rezerwacji internetowej jest bardzo wygodny. Wystarczy jedynie komputer z dostępem do Internetu, aby przez 24 godziny na dobę móc wyszukiwać interesujące trasy i rezerwować bilety - mówi Brian Souter. - Takie rozwiązanie pozwala nam utrzymać niskie ceny, oferując jednocześnie niezawodne, wysokiej jakości usługi przewozowe nowoczesnymi i świetnie wyposażonymi autokarami.

Przystanki PolskiBus.com


PolskiBus będzie jeździł od 18 czerwca na następujących trasach:
Warszawa - Kielce - Kraków - Katowice - Bratysława - Wiedeń
Warszawa - Częstochowa - Katowice - Bratysława - Wiedeń
Warszawa - Łódź - Wrocław - Praga
Warszawa - Łódź - Poznań - Berlin
Warszawa - Toruń - Bydgoszcz - Piła - Szczecin
Warszawa - Białystok
Warszawa - Lublin

8 nowych tras obsługiwanych przez PolskiBus.com, mających swój początek w Warszawie połączy 16 polskich miast oraz 4 europejskie stolice: Berlin, Bratysławę, Pragę i Wiedeń:
 • Kraków, Regionalny Dworzec Autobusowy, ul. Bosacka 18,
 • Warszawa, Metro Wilanowska 14, ul. Puławska 145,
 • Białystok, Dworzec PKS, Boh. Monte Cassino 0-59, ul. Boh. Monte Cassino,
 • Bydgoszcz, Jagiellońska 81- przystanek komunikacji miejskiej, ul. Jagiellońska 81,
 • Częstochowa, Dworzec PKS, Aleja Wolności 45,
 • Gdańsk, Dworzec PKS ul. 3 Maja; Hala Olivia- Przystanek komunikacji miejskiej, Al. Grunwaldzka; Oliwa pętla tramwajowa- przystanek komunikacji miejskiej, Al. Grunwaldzka,
 • Katowice, Dworzec PKS, ul. Piotra Skargi 1,
 • Kielce, Dworzec PKS, ul. Czarnowska 12,
 • Lublin, Dworzec PKS, Al. 1000-lecia 6,
 • Łódź, Dworzec Autobusowy Łódź Kaliska, ul. Włókniarzy,
 • Ostróda, Dworzec PKS, ul. Słowackiego 10,
 • Piła, Dworzec PKS, ul. Kwiatowa 18,
 • Poznań, Dworzec Komunikacji Miejskiej Górczyn, ul. Zgoda,
 • Szczecin, Dworcowa - Przystanek komunikacji miejskiej, ul. Nabrzeze Wieleckie,
 • Toruń, Dworzec Autobusowy, ul. Dąbrowskiego 8-24,
 • Wrocław, Dworzec POLBUS-PKS, ul. Sucha 1-11,
 • Berlin, Zentraler Omnibusbahnhof (ZOB), Messedamm 8,
 • Bratysława, Autobusová stanica, Mlynské Nivy 31,
 • Praga, Ústřední autobusové nádraží (ÚAN) Florenc, Křižíkova 345/4,
 • Wiedeń, ÖBB-Postbus, Südtirolerplatz.

Kliknij w zdjęcie i zobacz fotogalerię z krakowskich wydarzeń
Photo Day 11.0, czyli pływamy na statku Nimfa. Gdzie 12.0?Zobacz zdjęcia z Cracow Fashion Awards 2011XI Wielka PGNiG Parada Smoków 2011 w KrakowieWisła Kraków mistrzem Polski!
Feta na Rynku
Dodaj artykuł Dodaj fotoreportaż
Dodaj imprezę
Bloguj z MM

Komentarze (13)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Macmilan (gość)

Wygodnie i w miarę szybko ale co najważniejsze na pewno taniej niż pociągami i bez obaw toaleta jest w autokarach i funkcjonuje (czysto a nie zasr-ne i zaszc-ne muszle jak to w pociągach) co prawda udręka dla palaczy ale warto przynajmniej można zaoszczędzić parę złotych na podróżach szczególnie jak ktoś często korzysta ze środków dalekiej komunikacji.

jo60anna@gmail.com (gość)

szybki kurs do Berlina. Koniecznie z Warszawy. Inaczej wytrześwieję. Muszę tam być jutro

viola (gość)

czy ktoś już jechał?. czy ktoś z was jechał już tym luksusowym autobusikiem? prawda to z tymi cenami? czy zostaliście oszukani?

SHREK (gość)

Tylko szkoda.... ze do tej pory maja Kraków głęboko w d*pie z połączeniami. Dobrze chociaż ze linie lotnicze się trochę rozbujały.

pogromca mitow (gość)

czyzby?. No nie powiedzialbym, ze sa tylko nocne kursy. Patrze sobie na trase Warszawa-Berlin i tam sa zarowno dzienne jak i nocne kursy, tak samo w przypadku Warszawa-Wieden. A na trasie . Warszawa-Praga sa wylacznie dzienne.

rozbawiona (gość)

takie rzeczy tylko w t-mobile. Pewnie zwracają pełną kwotę biletu, jeśli wypadnie z kursu. 1 PLN plus VAT!

PolskiBus. Wczoraj strona Polskiego Busa była tak oblężona, że co chwilę się zawieszała. Zainteresowanie jest ogromne. Mnie dopiero dziś udało się kupić bilet za 42 zł do Bratysławy z Krakowa (w dwie strony). Cena co najmniej atrakcyjna!