Trener Franciszek Smuda ogłosi dzisiaj wieczorem szeroką kadrę reprezentacji Polski na Euro 2012. Na liście mają znaleźć się 32 nazwiska piłkarzy. Czy będą wśród nich gracze krakowskich klubów?

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dzisiaj poznamy szeroką kadrę reprezentacji Polski na Euro 2012 (LIVE) - relacja na żywo w serwisie Ekstraklasa.net

Raczej żaden z Polaków grających w Cracovii nie usłyszy dzisiaj swojego nazwiska. Ale i obecni piłkarze Wisły raczej nie odegrają w tej reprezentacji kluczowej roli. Jeżeli któryś z nich może liczyć na powołanie, to największe szanse wydaje się mieć Cezary Wilk. Zawodnik "Białej Gwiazdy" zagrał w seniorskiej reprezentacji dwukrotnie.

Szansy na grę podczas mistrzostw nie dostanie raczej Patryk Małecki (8 występów, 2 gole). Jednak do tego gracza trener Smuda podchodził z, delikatnie rzecz ujmując, ogromną rezerwą.

Z kolei Smuda parokrotnie chciał powołać Radosława Sobolewskiego. Ten jednak odmawiał. Kapitan "Białej Gwiazdy" w 2007 roku oświadczył, że kończy reprezentacyjną karierę (32 występy, 1 bramka).

Jednak w kadrze na Euro 2012 ma szansę znaleźć się kilku byłych graczy Wisły. Kluczową rolę, obok Roberta Lewandowskiego, ma odegrać jego partner z Borussii Dortmund Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków, w latach 2005 - 2007). Pewny powołania powinien być też Dariusz Dudka (Wisła, 2005 - 2008), gracz Auxerre. Podobnie jak urodzony w Krakowie Marcin Wasilewski, który karierę rozpoczął w Hutniku.

Szansę na grę może otrzymać też Arkadiusz Głowacki (Wisła, 2000 - 2010). Obecny zawodnik Trabzonsporu w reprezentacji zagrał 29 spotkań. W kadrze powinno się też znaleźć miejsce dla Pawła Brożka. Choć po odejściu z Wisły (Trabzonspor, obecnie Celtic) nie wiodło mu się dobrze, trener Smuda bardzo wysoko ceni jego umiejętności.

W kadrze nie znajdzie się Tomasz Frankowski (Wisła 1998 - 2005), ale swoją obecność podczas Euro zaznaczy jako trener napastników. Reprezentacyjni bramkarze ćwiczą swoje umiejętności pod okiem Jacka Kazimierskiego (trener bramkarzy Wisły w latach 2007 - 2009). Sam Franciszek Smuda trenował piłkarzy "Białej Gwiazdy" w latach 1998-99 oraz 2001-02.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!