(© fot. archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Insp. Mariusz Dąbek pełnić będzie obowiązki małopolskiego komendanta policji. Zastąpi nadinsp. Andrzeja Rokitę, powołanego w poniedziałek na stanowisko zastępcy komendanta głównego policji - poinformowała Katarzyna Padło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Czytaj także: Małopolski komendant zastępcą szefa policjiDotychczas insp. Mariusz Dąbek był pierwszym zastępcą małopolskiego komendanta policji w Krakowie i nadzorował pracę pionu prewencji i ruchu drogowego.

Mariusz Dąbek, ur. w 1971 r., ukończył politologię na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, jest także absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończył także Menedżerskie Studium Kształcenia Kadry Kierowniczej, wyższy kurs obronny na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie oraz szkolenie z zarządzania kryzysowego w Sam Houston State University w Huntsville (Teksas).

Służbę w policji rozpoczął w 1991 r., początkowo w pionie dochodzeniowo-śledczym, a od 1994 r. w sekcji ds. przestępczości gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Od 1999 r. pracował w sekcji ruchu drogowego Komendy Miejskiej w Krakowie, a od 2000 r. w wydziale ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W 2004 r. rozpoczął pracę w sztabie policji w KWP w Krakowie, pełniąc funkcję zastępcy naczelnika sztabu policji, a następnie naczelnika sztabu policji KWP.

W marcu 2003 r. został pierwszym zastępcą małopolskiego komendanta policji.


Wybieramy najlepszego piłkarza i trenera Małopolski! Weź udział w plebiscycie!

Konkurs dla matek i córek. Spróbuj swoich sił i zgarnij nagrody!

Która stacja narciarska w Małopolsce jest najlepsza? Zdecyduj i oddaj głos!

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kanar (gość)

cRacovia i jej "wierni kibice" (przerzuty,konfidenci i inne męty bez honoru) gratulują panu gen.Andrzejowi Rokicie-komendantowi krakowskiej Policji i jego synowi "Radsonowi" gniazdowemu "kibiców" cRacovii awansu do Komendy Głównej Policji!!