Wizualizacja centrum logistycznego firmy Goodman w Modlniczce pod Krakowem Wizualizacja centrum logistycznego firmy Goodman w Modlniczce pod Krakowem

Wizualizacja centrum logistycznego firmy Goodman w Modlniczce pod Krakowem (© wizualizacja Goodman)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Modlniczce rozpoczyna się budowa największego centrum logistycznego w Małopolsce. To inwestycja Goodmana, jednej z największych na świecie firm działających na rynku nieruchomości. Firma trzy lata temu zakupiła w gminie Wielka Wieś 31,5 ha ziemi. Zapłaciła ok. 80 mln zł.

Dla podkrakowskiej gminy był to potężny zastrzyk gotówki. Za te pieniądze powstają hale sportowe, boiska, chodniki, remontowane są drogi, budowana kanalizacja. Samorządowcy cieszą się, bo po zakończeniu inwestycji firma obiecuje zatrudnić docelowo tysiąc osób.

Przygotowanie inwestycji nie obyło się bez problemów. Pisaliśmy o tym, jak firma musiała przeprojektować kompleks magazynów, zmienić drogi wewnętrzne, by wyjazd z firmy nie kolidował z terenami, które miała objąć Natura 2000. - Trwały uzgodnienia z okolicznymi mieszkańcami. Zbiegło się to ze spowolnieniem gospodarczym - mówi Błażej Ciesielczak, dyr. zarządzający Goodman Poland. - Dziś, przy zdecydowanie bardziej sprzyjających warunkach gospodarczych, jesteśmy gotowi do rozpoczęcia projektu.

Goodman zaczyna budowę dwóch magazynów na 3,5 ha. Z nimi powstają główne instalacje, drogi, parkingi. W ostatnich latach firma stworzyła magazyny koło Torunia, w Raciborzu i Wrocławiu. A w Modlniczce powstaje największa inwestycja tej spółki w Polsce. - Jesteśmy przekonani, że polska gospodarka ma dobre perspektywy rozwoju - mówi dyr. Ciesielczak. - Widzimy duże zapotrzebowanie na nowoczesne obiekty komercyjne i logistyczne.

Dyrektor zaznacza, że już ok. 30 podmiotów interesuje się wynajęciem magazynów. To firmy związane z magazynowaniem, pakowaniem, znakowaniem towarów, lekką produkcją i dystrybucją. W Centrum docelowo będzie osiem magazynów z pomieszczeniami biurowymi, socjalnymi i technicznymi. Całość pochłonie 250 mln zł, a obecnie realizowany etap - 80 mln zł.

- Dla gminy to dobra inwestycja - mówi Andrzej Kasprzyk, szef komisji budżetowej w Radzie Gminy. - Będą spore powierzchnie magazynowe i z tytułu prowadzonej tam działalności spodziewamy się kilku- milionowych wpływów do budżetu gminy - mówi. Liczy też, że wśród tysiąca osób, jakie firma zatrudni, znajdą się miejsca dla mieszkańców gminy.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!