Po jakich studiach najdłużej będziesz bezrobotny? Tych kierunków unikaj jak ognia! [RAPORT]

ZSNZaktualizowano 
Po jakich kierunkach studiów jest największe ryzyko zostania bezrobotnym? Przedstawiamy dane procentowe, czyli procent czasu, w którym przeciętny absolwent był bezrobotny w pierwszym roku po dyplomie (100% = 1 rok). Badanie przeprowadzono na przykładzie kierunków oferowanych przez uczelnie w Poznaniu. Zobaczcie kierunki, na których nie opłaca się studiować. Kliknij w zdjęcie, by przejść do tekstu.

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.01.17 14:37:58

Pewności znalezienia pracy nie mamy nigdy, ewentualnie po znajomości, wtedy tak. Ja z mojej strony mogę polecić kierunek po którym prawdopodobnie NIE będziesz bezrobotny - logistyka. Uważam, że zapotrzebowanie jest spore. Skończyłem kierunek Logistyka na dobrej, prywatnej Uczelni - Społeczna Akademia Nauk w Warszawie. Zaraz po studiach zacząłem szukać pracy i odzew na prawdę był niemały. Teraz nie narzekam, pracuje od prawie dwóch lat w tej samej firmie i zarobki na prawdę są dobre.

2019.01.02 09:11:59

won z tym seksizmem językowym patriarchalne średniowiecze

2018.10.17 11:09:06

Duża większość ludzi z mojego roku z leśnictwa pracuje

2018.10.13 10:21:35

Wszystkie kierunki po Uniwerku Frycza Modrzewskiego - !!

2018.10.12 15:19:59

Widzę że Uniwersytet Adama Mickiewicza kształci bezrobotnych ;)

2018.10.09 12:50:53

Filologia słowiańska o kierunku bułgarystyka. Można być po tych studiach chronicznie bezrobotnym lub wykonywać pracę zupełnie nieodpowiednią do poziomu i kierunku wykształcenia (często taką, którą mógłby wykonywać ktoś, kto w ogóle nie ma matury a nawet z samą podstawówką). Sam jestem doktorem filologii (bułgarystyka) i po utracie pracy w PAN nie mogę przez wiele lat odzyskać zatrudnienia i nawet Grodzki Urząd Pracy w Krakowie nic nie może pomóc i jedynie odnotowuje w kartotekach" kwalifikacje nieprzydatne na lokalnym rynku pracy".

2018.10.02 17:56:24

uffuff

2018.10.02 13:49:26

kto zrobił ten raport? to jest jakaś mega bzdura :)))

2018.07.30 12:22:07

to fałszywe wyobrażenie informatyki; prawdziwa informatyka ( Politechnika Warszawska, UW) to szansa na pracę na całym świecie, trzeba tylko dostać się a potem skończyć ( matematyka, matematyka i jeszcze raz matematyka w różnych odsłonach).Pozdrawiam

2018.07.12 09:17:36

Witam! Kanika studia inżynierskie I stopnia na kierunku Tester Oprogramowania możesz podjąć w oddziałach WSB w: Gdańsku, Gdyni oraz we Wrocławiu. Więcej informacji o nim oraz warunki rekrutacji poznasz na naszej stronie https://www.wsb.pl/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci Dodam, że jeśli zapiszesz się na studia w terminie do 16 lipca to będziesz mógł zaoszczędzić dzięki promocji 1000 zł: 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku studiów oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. Zapraszam!



Pozdrawiam, Renata Mazur

Online Ekspert WSB Studia I stopnia

2018.06.28 09:34:54

Ja wybrałam informatyka w biznesie, konkretnie specjalizacje "analityk bezpieczeństwa informacji" . Po tym nie będę miała problemu ze znalezieniem pracy.

2018.06.27 00:29:35

A ja jednak pójdę za ciosem i będę, mam nadzieję, studiować kierunek informatyczny. Ktoś z Was wie, gdzie znajdę taki kierunek jak tester oprogramowania?

2018.06.23 22:21:41

Informatyka? To chyba ktoś musi mieć kompletnie dwie lewe ręce, przegrać całe studia w CSa i cierpieć na totalną izolację społeczną, by być po tym bezrobotnym. A gdzie jakieś klasyczne pierdziologie stosowane jak filozofia, historia, filologia polska, europeistyka, socjologia (i tak dalej, i tak dalej)...?

2018.06.22 14:04:32

Jakiś kretyński ranking. Informatyka i bezrobocie? A w tym "rankingu" nie ma takich "pożądanych na rynku pracy" kierunków jak pedagogika, marketing i zarządzanie czy kulturoznawstwo. Coś autor ZSN za bardzo ściemnia, albo za dużo ćpa.