Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Po raz 13. "Gazeta Krakowska" oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski zapraszają do wyboru najpopularniejszych gospodarzy małopolskich gmin i miast w Plebiscycie Najpopularniejszy Wójt i Burmistrz Małopolski 2012.

Zapoznaj się z regulaminem naszego Plebiscytu

Plebiscyt zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym czekamy na zgłoszenia Państwa kandydatów, a dopiero potem, w II etapie odbędzie się głosowanie na "Najpopularniejszego Wójta Małopolski 2011" i "Najpopularniejszego Burmistrza Małopolski 2012". Kupony do zgłaszania kandydatów będą się ukazywać do 29 września, a przysyłać je można do 2 października włącznie.

Kandydatów do tytułu można zgłaszać:

na emitowanych w "Gazecie Krakowskiej" kuponach zgłoszeniowych - pocztą pod adresem: "Gazeta Krakowska", al. Pokoju 3, 31-548 Kraków, z dopiskiem na kopercie "Wójt 2012", lub "Burmistrz 2012".

e-mailem pod adresem: plebiscyt@gk.pl

faxem pod nr.: 12 68 88 139 telefonicznie pod nr.: 12 68 88 301.

Zgłoszenie kandydata może zawierać krótkie uzasadnienie.

Lista kandydatów ułożona w kolejności alfabetycznej, zawierająca imię i nazwisko oraz miasto lub gminę, którą zarządza kandydat, zostanie opublikowana 5 października 2012 r. na łamach www.krakow.naszemiasto.pl.

Właściwe głosowanie na kuponach drukowanych w "Gazecie Krakowskiej" lub przez SMS rozpocznie się 5 października i potrwa do 26 października. Na jednym kuponie będzie można głosować tylko na jednego kandydata do tytułu "Najpopularniejszy Wójt Małopolski 2012" albo "Najpopularniejszy Burmistrz Małopolski 2012". Kupony zawierające głos na więcej niż jednego kandydata będą nieważne.

Laureatami zostanie 10 wójtów i 5 burmistrzów, którzy dostaną największą liczbę głosów w swojej kategorii. Wszyscy Laureaci Plebiscytu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a także symboliczne nagrody.

Laureaci-wójtowie otrzymają tytuł NAJPOPULARNIEJSZEGO WÓJTA MAŁOPOLSKI 2012 oraz Witosowe kapelusze. Laureaci-burmistrzowie otrzymają tytuł NAJPOPULARNIEJSZEGO BURMISTRZA MAŁOPOLSKI 2012 i honorowe insygnia.
Lista laureatów zostanie opublikowana w "Gazecie Krakowskiej" następnego dnia po uroczystym finale plebiscytu.
Pełny regulamin plebiscytu dostępny jest w siedzibie Polskapresse Sp. z o.o. Oddział Prasa Krakowska w Krakowie, al. Pokoju 3, a także na stronie internetowej www. krakow.naszemiasto.pl, oraz na stronie internetowej współorganizatora Plebiscytu - www.sgpm.kra kow.pl

***
Zwycięstwo w plebiscycie mobilizuje
Rozmowa z Kazimierzem Barczykiem, przewodniczącym Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski

Jakie przesłanie zawiera symboliczna nagroda dla najpopularniejszego wójta - kapelusz Witosa?

Kilkanaście lat temu zaproponowałem gazecie, by zorganizować plebiscyt na najpopularniejszego wójta, który w nagrodę miał dostać kapelusz witosowski. Bo przecież trzykrotny premier Rzeczpospolitej Wincenty Witos był wójtem w Wierzchosławicach. To największy i najpopularniejszy wójt w historii Polski, zawsze nosił kapelusz, a więc przesłanie nagrody jest jasne. To symbol dobrego gospodarza.

Nie poprzestaliśmy na wójtach i do rywalizacji włączyliśmy burmistrzów?
Stowarzyszenie Miast i Powiatów Małopolski razem z ,,Gazetą Krakowską" wcześniej organizowało ranking burmistrzów. To było porównanie pracy burmistrzów w około 30 kategoriach. Podsumowując wyniki ankiety drukowanej w ,,Gazecie", wybieraliśmy najlepszych gospodarzy miast. Dwa lata temu zdecydowaliśmy poprowadzić wspólny plebiscyt - na najpopularniejszego wójta i burmistrza, ocenę oddając wyłącznie w ręce mieszkańców.

Czy takie plebiscyty to nie przeżytek, przecież pracę wójtów i burmistrzów i tak weryfikują wyborcy?
Małopolska wyróżnia się pod względem gospodarności, wewnętrznej aktywności mieszkańców. Wybory są co kilka lat, my co roku robimy sprawdzian dla przedstawicieli władz samorządowych. Ci, którzy już mają ustaloną markę i prestiż, starają się powtórzyć sukces. Zwycięstwa w plebiscycie działają jak ostrogi mobilizujące do dalszego działania. Wójtowie i burmistrzowie chętnie startują w tych plebiscytach.

Rozmawiał Marian Satała
Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

foryś (gość)

Ten plebiscyt to jedna wielka sciema- a ranga kapelusza taka że można sobie podetrzeć nim pupę.bo nikt nie uwierzy że na burmistrza lub wójta ludzie za własną kasę wysylają tysiące kuponów. bzdura totalna....

tes (gość)

No i ma rację obserwator. Jakie może być odczucie, kiedy zaraz po konkursach na "najlepszego psa", "najładniejsze nogi" itp. robi się tego rodzaju plebiscyt ? :))

OBSERWATOR (gość)

Dajcie spokój z tym konkursem! To farsa! Tym razem niewielu wójtów weźmie w nim udział! Niektórzy z nich apelują do swoich mieszkańców o nie nadsyłanie ich kandydatur!