"Perfect Victim". Reporterka Sophie Kent znowu w akcji [patronat NaM]

Redakcja

Wciągający thriller „Perfect Victim” Corrie Jackson, autorki świetnie przyjętej „Fashion Victim”, właśnie ukazał się na rynku. Niezła gratka dla fanów dobrych kryminałów. Dalsza część artykułu poniżej.

Corrie Jackson w ubiegłym roku dała się poznać polskim czytelnikom za sprawą powieści kryminalnej „Fashion Victim”, której akcja rozgrywała się w świecie mody. Tym razem jej główna bohaterka, dziennikarka śledcza Sophie Kent, powraca w thrillerze „Perfect Victim”.

Reporterka gazety „London Herald” próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci przebojowej, rudowłosej prawniczki Sabriny Hobbs, szefowej kancelarii Hamilton Law, której ciało wyłowiono z Tamizy. Ku wielkiemu zaskoczeniu Sophie, w morderstwo jest zamieszany jej przyjaciel z redakcji, Charlie. Człowiek, z którym mogłaby konie kraść i któremu bezgranicznie ufa („Kiedy potrzebowałam wsparcia na duchu, Charlie był właściwą osobą na właściwym miejscu. Wyluzowany, popularny, znany ze swoich dowcipnych uwag i zaraźliwego śmiechu” - mówi o nim).

Sophie nie wierzy w jego winę, mimo że wiele faktów świadczy o tym, że Charlie mógł mieć coś wspólnego z zabójstwem. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że mężczyzna zniknął i nikt nie wie, gdzie jest. Oprócz Sophie w jego niewinność wierzy tylko jego piękna, młoda żona - Emilly, ale dla dziennikarki jest to nieco podejrzane... Czy uwielbiany przez wszystkich Charlie miał też inne, mroczne oblicze? Czy jego perfekcyjna żona naprawdę mu wierzy, czy tylko idealnie udaje? I co z tym wszystkim ma wspólnego Klan Chrystusa?

Corrie Jackson świetnie stopniuje napięcie i powoli odkrywa przed nami kolejne karty tej tajemniczej układanki. Dużą zaletą książki są świetnie opisane postacie i dialogi. Czyta się jednym tchem. Książka nie tylko dla fanów Nicci French i Sophie Hannah. Polecamy.

O autorce:
Corrie Jackson to brytyjska dziennikarka i pisarka. Pisała m.in. dla „Harper’s Bazaar”, „Glamour”, „Daily Mail” i „Grazii”. Autorka serii kryminałów z dziennikarką śledczą Sophie Kent w roli głównej. Pierwsza powieść z cyklu, „Fashion Victim”, ukazała się w 2018 roku nakładem wydawnictwa W.A.B.

Zobacz też: Tomasz Betcher: Z różnic powstają najbardziej gorące uczucia [rozmowa]

Wideo

polecane: MiauCzat: Honorata Witańska ostrzega kobiety! Tęskni za PiP?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

05.03.2019, 14:51

Czekam na książkę :)

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3