Ulicami Krakowa przejechali motocykliści z całej Małopolski Ulicami Krakowa przejechali motocykliści z całej Małopolski

(© Jędrzej Trzciński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Motocykliści z całej Małopolski na swoich maszynach w sobotnie przedpołudnie przejechali ulicami Krakowa.


Ratownicy na motorach kolejny rok w Krakowie [zdjęcia]W sobotę przed południem małopolscy motocykliści ze Stowarzyszenia Motocyklistów Grupy Południa w paradzie przejechali krakowskimi ulicami. Prawdziwi motocykliści wystartowali z Reymonta, przejechali Piastowską, Królowej Jadwigi, aby dotrzeć do Mnikowa, gdzie przewidziany był zlot wszystkich harleyowców i ich fanów.

- Niesamowita pasja! Fascynujące bryki, które widać, że są odzwierciedleniem marzeń tych motocyklistów. Ten pęd kół, adrenalina, te mijające kilometry na liczniku! To wspaniałe! - mówi Kaja Szumicka, fanka wszystkich motocyklistów.

Stowarzyszenie Motocyklistów Grupa Południe to znająca się od lat grupa przyjaciół, która ma wspólną pasję. Ich głównym celem jest jednoczenie motocyklowej braci południa Polski, robią to organizując motocyklowe imprezy takie jak Spotkania Motocyklistów w Mnikowie. Spotkania odbywają się dwa razy w roku, każdej wiosny i jesieni, i jest to ich największa impreza.

To już druga taka parada w Krakowie, pierwsza odbyła się rok temu.

Zobacz też:Zobacz na MM: Wywiady | Serwis motoryzacyjny | Photo Day - plenery fotograficzne |
Blogi | Zdrowie i uroda | Konkursy MM | MoDO
| Inwestycje | Recenzje | Rowery

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

to co lubie :). Jazda motocyklem pozwala patrzeć wokół w sposób zupełnie odmienny od wszelkich innych rodzajów oglądania. W samochodzie jesteśmy zawsze w kabinie, a z przyzwyczajenia nie zdajemy sobie sprawy, że patrzenie przez okno przypomina raczej oglądanie telewizji. Jesteśmy biernymi obserwatorami i wszystko przesuwa się gnuśnie obok, ujęte w ramki ekranu. Na motocyklu ekran znika. Kontakt z całym otoczeniem jest pełny. Człowiek jest aktorem na scenie, a nie widzem, i to poczucie uczestnictwa jest przemożne. Beton, na którym gwiżdżą opony o dziesięć centymetrów poniżej twej stopy, jest realny, to ten sam, po którym chodzisz, tak zatarty w pędzie, że nie możesz go dostrzec, lecz przecież możesz opuścić stopę i dotknąć go, kiedy tylko zechcesz.

motocykliści. Motocykliści to najgorsza kategoria uczestników ruchu drogowego. Specjalnie dziurawią tłumiki żeby hałasem przyciągać uwagę przechodniów. Choć stać ich na pojazd służący tylko do rozrywki, domagają się ulgowych przejazdów autostradami. Winą za wypadki w których giną ich koledzy obarczają kierowców samochodów. W życiu nie słyszałem gorszej bzdury niż "Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie.". Żeby zobaczyć motocyklistę zbliżającego się z prędkością 150 km/h kierowca samochodu musiałby patrzeć w lusterko bez przerwy!