Oświęcim. Ostatnie przetarcie młodych pływaków przed mistrzostwami Polski

Jerzy Zaborski
W Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego w Pływaniu, rozegranych w Oświęcimiu, dominował AGH Kraków i miejscowa Unia. Fot. Jerzy Zaborski
189 zawodników z 30 klubów stanęło na starcie Otwartych Mistrzostw Okręgu Małopolskiego, rozegranych w Oświęcimiu, a zdominowanych przez AGH Kraków i gospodarzy, miejscową Unię.

W klasyfikacji medalowej open wygrał AGH Kraków, zdobywając 34 „krążki” (21 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych), wyprzedzając gospodarzy, oświęcimską Unię – 39 medali (10 złotych 15 srebrnych i 14 brązowych). Z kolei na najniższym stopniu podium uplasował się Jordan Kraków – 6 medali (4, 1, 1).

Z kolei w kategorii 15 i 16-latków równych sobie nie miała Unia, sięgając po 55 medali (16 złotych, 22 srebrne i 17 brązowych). Za nią była Korona Kraków – 16 medali (11 złotych i 5 brązowych) natomiast na najniższym stopniu podium uplasowała się Wisła Kraków- 8 medali (5, 2, 1).

- Cieszą nas wyniki uzyskane przez młodzieżowców, bo dla nich mistrzostwa okręgu były ostatnim sprawdzianem w perspektywie mistrzostw Polski wszystkich kategorii wiekowych – tłumaczy Marek Dorywalski, prezes UKP Unia i zarazem koordynator w SMS. - Z kolei seniorzy ścigali się na fali mistrzostw, które nie tak dawno odbyły się w Szczecinie. Nasza zawodniczka Kamila Kunka wciąż jest głodna pływania.

Indywidualnie wśród kobiet wygrała Anna Kawecka z AGH Kraków. Wyprzedziła Kamilę Kunkę z Unii i Katarzynę Górniak, także z AGH. W pierwszej „ósemce” były jeszcze trzy oświęcimianki: Wiktoria Musioł – 5., Adrianna Mendyk – 6., Dominika Lichwa – 8.,

Wśród dziewcząt 15 i 16-letnich wygrała Daria Nita z Korony Kraków, wyprzedzając Alinę Zawiszę z Unii i Martę Sikorę z Jasienia Sucha Beskidzka.

Wśród mężczyzn (16+) dominowali krakowianie. Wygrał Maciej Hołub z AGH, wyprzedzając klubowego kolegę Marcina Suzina i Dominika Ciężkowskiego z SMS Kraków.

Z kolei wśród chłopców (15-16 lat) wygrał Piotr Kurleto z Korony Kraków, a za nim uplasowali się oświęcimianie Szymon Biecki i Kacper Mayerberg.