Od 11 listopada na krakowskich ulicach możemy zobaczyć najnowszy zakup MPK- 18-metrowe autobusy marki Mercedes Benz.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zakupiło 10 przegubowych autobusów. Pojazdy są klimatyzowane, wnętrza wyposażone w monitoring składający się z 4 kamer wandaloodpornych i rejestratora cyfrowego, a także urządzenia umożliwiające emitowanie reklam.

W nowych autobusach nie trzeba będzie zawracać głowy kierowcom przy kupowaniu biletów, gdyż MPK wyposażyło je w automaty do ich sprzedaży. Zamontowano także czytniki Krakowskiej Karty Miejskiej. Pozwoli to łatwo sprawdzić, czy termin ważności karty nie minął.

Autobus jednorazowo może przewieźć 180 osób. Każdy Mercedes kosztował 1 mln 118 tys. złotych. Możemy je zobaczyć na liniach 124, 164, 179.

W tym roku MPK Kupiło już 50 autobusów: 35 solarisów (12-metrowych), 10 mercedesów przegubowych oraz 5 krótkich, 8,5 - metrowych, autobusów marki Polskie Autobusy. W ramach wymiany taboru MPK zamierza sprzedać Neoplany z 1997 roku.Zobacz też:
MoDo Aplikacja Ściągnij

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!