W marcu, na kulinarnej mapie Krakowa przy ul. Kanoniczej 15, zagościła Restauracja Art. Lokal specjalizuje się w menu degustacyjnym i skupia na polskiej kuchni.

Sami o sobie piszą "Choć z łatwością w Krakowie znajdziecie liczne restauracje serwujące dania z całego świata, w tym wielkim międzynarodowym chórze kulinarnym, polska kuchnia zajmuje godne jej miejsce."

Art Restauracja to nowoczesne spojrzenie na kuchnię polską w formie menu degustacyjnego. Goście dostaną tutaj 5-daniowy lunch oraz 7- lub 9-daniową kolację. Na tradycjonalistów czeka krótka autorska karta menu. Produkty z jakich korzystają są wysokiej jakości. Pochodzą od regionalnych producentów i zmieniają się w zależności od pór roku.

Co ciekawe i na co warto zwrócić uwagę to fakt, iż restauracja posiada piwnicę win z całego świata. Doświadczeni sommelierzy doradzą, jakie wino wybrać i zaproponują idealne połączenie z konkretnym daniem.Szefowie Kuchni to niezwykle zdolni kucharze młodego pokolenia, którzy zdążyli zdobyć wiele prestiżowych nagród, w tym m.in. Młody Talent 2017 Gault&Millau Polska oraz uczestniczyli w najbardziej renomowanych konkursach branżowych, takich jak L’art De la cuisine Martell 2016.Restauracja znajduje się w zabytkowej kamienicy, przy najstarszej i najpiękniejszej ulicy w Krakowie. W tym miejscu dodatkowo możemy cieszyć się występami muzycznymi na żywo w porze lunchu i wieczornej kolacji.

Przykładowe menu lunchowe:
-Podwędzany łosoś bałtycki, kwaśna śmietana, marynowany ogórek
-Kaszanka, konfitura z czerwonej cebuli, mus z jabłka
-Zupa cebulowa, tymiankowe kluski, ser Bursztyn
-Polędwiczka wieprzowa, pęczak, karmelizowana botwina
-Krem imbirowy z gruszką, korzenna kruszonka

Może dzięki takim miejscom wreszcie polska kuchnia wróci do łask?

ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie?

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Gastronomia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!