"Modraszek Kolektyw" manifestował pod Urzędem miasta [zdjęcia, wideo] "Modraszek Kolektyw" manifestował pod Urzędem miasta [zdjęcia, wideo]

Krakowianie, z tekturowymi, niebieskimi skrzydłami na plecach, ... (© Łukasz Żołądź)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Krakowianie, z tekturowymi, niebieskimi skrzydłami na plecach, protestowali wczoraj, 9 czerwca, pod Urzędem Miasta w obronie Zakrzówka.


Na Zakrzówku powstanie nowa droga- Nie zgadzamy się na zabudowę terenu Zakrzówka, bo to jeden z ostatnich zielonych terenów miasta! - protestował Kuba, student psychologii UJ. Podobnego zdania było ponad 300 osób, które przyszły pod Urząd Miasta.

Akcji przewodziła Cecylia Malik, krakowska artystka, zaangażowana w obronę Zakrzówka. - Chcemy jako mieszkańcy Krakowa razem upomnieć się o tę przepiękną przestrzeń - wyjaśniała. Apel kierowała głównie do władz miasta, z nadzieją, że pojawią się na manifestacji i wezmą udział w przygotowanej debacie. Tak się jednak nie stało, bo nie było ani prezydenta Jacka Majchrowskiego, ani żadnego z jego pełnomocników.

PIS wspiera Modraszka


Akcję swoją obecnością wsparł natomiast radny PIS, Andrzej Duda. Przekonywał, że on i jego współpracownicy będą wspierać takie protesty, bo to jedyna droga do zwycięstwa. - Miasto nie polega na tym, że zabudowujemy każdy centymetr kwadratowy ziemi, który się tu znajduje! - mówił i dodawał, że jego współpracownicy będą wspierać protesty, bo to jedyna droga do zwycięstwa -mówił radny.


foto. Łukasz Żołądź

Wu-Hae dla Modraszka


Niespodzianką dla protestujących był występ nowohuckiej grupy Wu-Hae. - Uważam, że ludzie są w stanie zmienić wiele, dlatego nie budujcie tam bloków, nie budujcie dróg! Chcemy tam jeździć i kąpać, chociaż ja nie umiem - apelował ze sceny wokalista Nohucki.

Dlaczego ubierają skrzydła modraszka?


Skąd pomysł na przebranie za niebieskie motyle, czyli modraszki? - Bo one właśnie zamieszkują łąkę, na której ma stanąć osiedle. Mamy jeszcze szanse, nie ma jeszcze skończonych planów rozwoju miasta dla tych terenów. Teraz ważą się losy Modraszkowej Łąki - czy stanie się terenem budowlanym, czy Zielenią Publiczną. - tłumaczy "Modraszek Kolektyw" na swojej stornie internetowej. - Developer w zamian za budowę osiedla obiecał zbudować bardzo atrakcyjny Park. Czy musimy płacić taką cenę? A może Zakrzówek jest wart pozyskania funduszy unijnych i budowy tam parku dla wszystkich krakowian bez bloków, samochodów i drogi kilka metrów od Jeziora? Raz postawione osiedle zostanie tam już na wieki. - czytamy na stronie.Czytaj też:

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!