Pod nieobecność Radosława Sobolewskiego i Cezarego Wilka, to Łukasz Garguła będzie kapitanem Wisły

Pod nieobecność Radosława Sobolewskiego i Cezarego Wilka, to Łukasz Garguła będzie kapitanem Wisły (© Wojciech Matusik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wisła Kraków Górnik Zabrze, mecz Wisła Kraków Górnik Zabrze LIVE, Wisła Kraków Górnik Zabrze transmisja, Wisła Kraków Górnik Zabrze TV, Wisła Kraków Górnik Zabrze Internet, Wisła Kraków Górnik Zabrze na żywo, Wisła Kraków Górnik Zabrze online, Wisła Kraków Górnik Zabrze stream

Mecz Wisła Kraków Górnik Zabrze LIVE! Piłkarze Wisły Kraków rozegrają dziś z Górnikiem Zabrze mecz w Krakowie, który można będzie śledzić na żywo już od godz. 17.00 na ekstraklasa.net pod poniższym linkiem:

Wisła Kraków - Górnik Zabrze: mecz NA ŻYWO!Po wszystkich zawirowaniach, które towarzyszyły Wiśle Kraków przez ostatnie dwa tygodnie, w tym przede wszystkim zmianie trenera, w niedzielę nastąpi pierwsza weryfikacja, na ile decyzje klubowych władz korzystnie wpłyną na postawę drużyny. Właśnie w niedzielę o godz. 17 "Biała Gwiazda" podejmie Górnika Zabrze, a więc zespół, który w poprzednim sezonie napsuł krakowianom mnóstwo krwi.

Mecz z Górnikiem będzie pierwszy, w którym zespół poprowadzi nie Robert Maaskant, ale Kazimierz Moskal. Wczoraj Holender przypomniał jednak o sobie na kilka minut przed konferencją prasową z aktualnym szkoleniowcem pierwszej drużyny, bowiem nieoczekiwanie pojawił się w pawilonie medialnym, czym zaskoczył przede wszystkim oczekujących na Moskala dziennikarzy. Maaskant przywitał się i dość szybko zniknął.

- Nie mam nic do ukrycia przed Robertem, bo nasza współpraca oparta była na zdrowych zasadach - stwierdził Moskal, który jednak szybko podkreślił, kto teraz rządzi przy ul. Reymonta. - W sprawach zespołu nie będę się jednak z nim konsultował, ponieważ teraz to ja odpowiadam za drużynę i jej wyniki.

Moskalowi trudno jest powiedzieć, na ile zmieni się gra zespołu w porównaniu do poprzednich spotkań. - Dopiero w piątek mieliśmy wszystkich piłkarzy na treningu - mówi. - Czasu na zmiany nie mamy zatem zbyt wiele. Najważniejsze będzie w niedzielę zwycięstwo, a to czy osiągniemy je w dobrym stylu, czy wyrwiemy trzy punkty Górnikowi, będzie miało mniejsze znaczenie. Głównym zadaniem na dzisiaj jest poprawa gry w defensywie całego zespołu i nie chodzi tutaj tylko o obronę przy stałych fragmentach gry. Jestem pewien, że po ostatnich spotkaniach zawodnicy wyjdą na boisko mocno zmotywowani, z ogromną chęcią zwycięstwa.

Moskal ma nieco lepszą sytuację kadrową niż przed dwoma tygodniami Maaskant. Normalnie trenują już Patryk Małecki i Gordan Bunoza. Obaj mogą być brani pod uwagę na mecz z Górnikiem, choć trudno przypuszczać, żeby któryś z nich rozpoczął mecz w wyjściowym składzie. Jedną zagadkę Moskal jednak rozwiązał. Przyznał, że kapitanem pod nieobecność Radosława Sobolewskiego (kontuzja) i Cezarego Wilka (kartki) będzie Łukasz Garguła.

W niedzielę po drugiej stronie barykady staną starzy znajomi Moskala. Pierwszy trenerem Górnika jest bowiem Adam Nawałka, a asystentem Bogdan Zając. Do samego klub z Zabrza aktualny trener Wisły też podchodzi z sentymentem.

- Większość mojej kariery była związana z Wisłą, ale Górnik ciągle się w niej pojawiał - wspomina Moskal. - To właśnie w meczu z tą drużyną debiutowałem w Wiśle. To właśnie w Zabrzu zakończyłem swoją karierę, a teraz zaczynam nowy rozdział pracy trenerskiej w meczu z tym klubem. Górnik, tak jak Wisła, to wielka firma i mam satysfakcję, że mogłem grać w obu zespołach.

W niedzielę nie będzie jednak miejsca na sentymenty. Wisła musi się liczyć z ostrym pressingiem Górnika, który przyniósł mu dwa zwycięstwa w meczach z "Białą Gwiazdą" w poprzednim sezonie.
- Jesteśmy przygotowani na ostrą, agresywną grę rywali - mówi Moskal. - Postaramy się jednak na to odpowiednio zareagować, a mamy w drużynie zawodników z takimi umiejętnościami, którzy potrafią sobie poradzić z pressingiem.

Dodajmy, że w końcówce meczu wiślacy będą musieli radzić sobie również bez dopingu. Najgłośniejsi kibice, którzy siedzą za bramką od strony ul. Reymonta, już zapowiedzieli, że w 70 minucie opuszczą stadion. To ma być ich protest przeciwko postawie drużyny w derbach Krakowa. - Kibice mają prawo do oceny gry - mówi Moskal. - Po końcowym gwizdku mają prawo wyrazić ewentualne niezadowolenie. W trudnych momentach chcielibyśmy jednak liczyć na ich wsparcie.


Miss Polonia z dawnych lat! Zobacz archiwalne zdjęcia kandydatek

"Super pies, super kot!". Zgłoś zwierzaka w plebiscycie i wygraj nagrody!

Mieszkania Kraków. Sprawdź nowy serwis

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Krakowa. Zapisz się do newslettera!
Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ppp (gość)

dokladnie.. Niech teraz Polacy pokażą co potrafią;) bo Maaskant mimo wszystko się nie sprawdził... stolarczyk o moskalu- http://www.czasfutbolu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=164:stolarczyk&catid=40:aktualnosciduze