(© Dariusz Gdesz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W piątek, 23 listopada maturzyści pisali próbny egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Próbną maturę jak co roku zorganizowało wydawnictwo Operon.

Próbna matura z Operonem 2012: język polski, poziom rozszerzony [ARKUSZE]


Próbna matura z Operonem 2012: język polski, poziom rozszerzony [ODPOWIEDZI]Od wtorku do piątku większość przyszłorocznych maturzystów zdawało próbną maturę przygotowaną przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Egzamin taki po raz pierwszy odbył się w grudniu 2007 roku. Przystępuje do niego około 85% szkół licealnych i techników w całej Polsce. Akcja ma na celu przygotowanie młodych ludzi o oficjalnego egzaminu dojrzałości, który trwać będzie od 7 do 28 maja 2013 roku.

Próbna matura z Operonem 2012: polski, poziom podstawowy [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]Jednym z dwóch tematów wypracowania na maturze podstawowej z języka polskiego było porównanie Izabeli Łęckiej oraz Sonii Marmieładow. Pierwsza z nich to bohaterka powieści Bolesława Prusa "Lalka", druga zaś "Zbrodni i Kary" Fiodora Dostojewskiego. Kolejny rok największą panikę wśród uczniów zasiała matematyka. Nadal znajduje się wiele przeciwników obowiązkowej matury z tego przedmiotu. Tym razem najwięcej problemów sprawiło zadanie z ostrosłupem.


Próbna matura z Operonem 2012: polski. ODPOWIEDZI i ARKUSZE dostępne już w środę! [ZDJĘCIA]Czwartek był dniem, w którym przeważały egzaminy z języków obcych. Najwięcej osób pisało z języka angielskiego, ale także niemieckiego, francuskiego czy rosyjskiego. Z kolei w piątek przeprowadzono próbne egzaminy z tzw. przedmiotów dodatkowych, czyli: biologii, geografii, chemii, wiedzy o społeczeństwie, historii i fizyki

Próbna matura OPERON 2012/2013: polski. Odpowiedzi dostępne jutro! Jak poradzili sobie uczniowie?Wyniki egzaminu dostępne są na stronie organizatora próbnej matury: www.operon.pl


Harmonogram próbnej matury z Operonem 2012/2013:


20 listopada 2012 roku, godz. 9.00 – próbna matura z języka polskiego w zakresie podstawowym.
21 listopada 2012 roku, godz. 9.00 – próbna matura z matematyki w zakresie podstawowym.
22 listopada 2012 roku, godz. 9.00 – próbna matura z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego w zakresie podstawowym i rozszerzonym; 23 listopada 2012 roku, godz. 9.00 – próbna matura w zakresie rozszerzonym z matematyki i języka polskiego oraz przedmiotów dodatkowych: historii, WOS-u, biologii, chemii, geografii, fizyki i astronomii w zakresie podstawowym i rozszerzonym

Próbna matura z Operonem 2012: polski. ODPOWIEDZI i ARKUSZE dostępne już w środę!


Próbna matura 2013 z Operonem. "Lalka", "Zbrodnia i kara" oraz Tuwim na próbnym teście z języka polskiegoCodziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!