Wczoraj o 18:30 w krakowskim Empiku odbyło się spotkanie z Marią Peszek. Artystka odwiedziła Kraków w ramach promocji swojej najnowszej płyty "maria awaria".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Na spotkaniu nie pojawiło się zbyt wiele osób, lecz w pełni było to proporcjonalne do długości całej konferencji.

Maria Peszek opowiadała wyłącznie o najnowszym projekcie. Między innymi tłumaczyła znaczenie pojęć "wulgaryzm magiczny" i "hedonizm mistyczny", które w danej kolejności odnoszą się do specyfiki płyt "miasto mania" i "maria awaria".

Artystka podkreślała także, że najnowsza płyta oraz książka "Bezwstydnik" nie są kompilacją i nierozłączną całością. Peszek zaznaczyła, że nawet w praktycznym aspekcie, w Empiku "Bezwstydnik" jest na dziale z książkami, a płyta leży wśród płyt.

Moderator spotkania skupiał się także na neologizmach artystki oraz specyficznej tematyce jej ostatniej płyty. Maria Awaria podkreśliła, że minęła jej już era na manię miasta, a ciało, pieprzoty i seks są kolejną gałęzią jej artystycznych wizji.

Zapytana o receptę na stworzenie dwóch materiałów, zyskujących status platynowej płyty, odpowiedziała, że należy po prostu o tym nie myśleć, tylko robić tak, jak się uważa za stosowne.

Po konferencji artystka podpisywała płyty oraz "Bezwstydnik". W chwilę później udała się do Teatru Łaźnia Nowa, gdzie zagrała koncert, na który bilety rozeszły się już przeszło tydzień temu.

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!