Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Marcowa oferta kulturalna Norwida

red.
Ośrodek Kulturalny im. Cypriana Kamila Norwida zadba o edukację kulturalną nie tylko dzieci i młodzieży, ale także dorosłych i seniorów.

W HOŁDZIE JAŚKOWI NOWAKOWI

W pierwszą sobotę marca o godz. 19.30 odbędzie się nadzwyczajny koncert zatytułowany „W Hołdzie Jaśkowi Nowakowi”.

Pretekstem do zorganizowania tego wydarzenia była miniona we wrześniu ubiegłego roku XXXV rocznica działalności ludowej kapeli „Krakusy”, powstałej w 1978 r., przy ówczesnym Domu Kultury im. Lenina (dzisiejszym Ośrodku Kultury im C. K. Norwida), której Jan Nowak był założycielem.

Na tę okazję przygotowano niezwykle różnorodny program artystyczny, w którym obok szanownych Jubilatów - „Krakusów” wystąpią „Promyki Krakowa” pod kierownictwem Romany Krzemień oraz zespół rodzinny „Nowocki”, a także zespoły rodzinne niezwiązane z muzyką ludową, tj. „Code Under” (haevy modern rock), „After 4 Tea” (rock l. 70) i West Band (country).

Jako dodatkową atrakcję koncertu przewidziano wystawę zdjęć pochodzących z rodzinnego archiwum, wystawę rękodzieła, a nawet obrazów o tematyce ludowej autorstwa Nowaków.

KONKURS PLASTYCZNY NA ILUSTRACJĘ DO LEGENDY NOWOHUCKIEJ

Skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Celem konkursu jest zachęcenie dzieci do bliższego poznania Nowej Huty – dzielnicy, w której się urodziły i mieszkają. Nowa Huta jest najmłodszą dzielnicą Krakowa, zbudowaną w drugiej połowie XX wieku, powstała jednak na terenach dawnych podkrakowskich wsi. Miejscowości te, takie jak Mogiła, Czyżyny, Bieńczyce, Krzesławice, Mistrzejowice, Branice itp. posiadają niemal tysiącletnie dzieje, własną kulturę, folklor i obyczaje, podania i legendy. Niektóre z nich weszły do skarbnicy naszej kultury, jak np. Legenda o Wandzie i warto je poznać.

KONKURS DLA DZIECI NA WIELKANOCNĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

Wszystkie chętne dzieci, a także grupy z Przedszkoli, Szkół, Klubów, Domów Kultury zachęcamy do udziału w Konkursie plastycznym na Wielkanocną Kartkę Świąteczną

Regulamin konkursu:
Format prac: kartki nadające się do wysłania w kopercie, pojedyncze lub składane.
Techniki plastyczne dowolne (malowanie, wyklejanie, wydrapywanie, formy graficzne, techniki mieszane, itp.)
Jury oceni: pomysł, oryginalność, wykonanie, estetykę, treść.
Każda instytucja może nadesłać dowolną ilość prac, natomiast uczestnicy indywidualni maksymalnie do 2 prac.

PRZED XX DNIAMI NORWIDOWSKIMI

Konkurs literacki, recytatorski, poezji śpiewanej i plastyczny.

4 III godz.12.00, s.11, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida,
Program poetycki Cypriana Norwida we wczesnych wierszach - wykład dla uczestników norwidowskiego konkursu literackiego wygłosi dr Mateusz Skucha z Uniwersytetu Jagiellońskiego

11 III godz.9.30,  s.19 Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida,
Jak czytać i interpretować wiersze Cypriana Norwida - warsztat teatralno-aktorski dla uczestników norwidowskiego konkursu recytatorskiego i poezji śpiewanej  - poprowadzi prof. Monika Rasiewicz - pedagog krakowskiej PWST

26 III godz.10.00,  s.19 Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida,
Młodzież krakowska mówi i śpiewa wiersze Cypriana Norwida - przesłuchania konkursowe w ramach XX Dni Norwidowskich. Jury przewodniczy prof. Jacek Romanowski -  aktor Narodowego Starego Teatru.

XX Dni Norwidowskich w Krakowie, odbędą się w dniach 25 – 30 kwietnia 2014, koncentrować się będą wokół tematu NORWID W KRAKOWIE. PODRÓŻ DO ŹRÓDEŁ. Współorganizatorem projektu jest XII Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Krakowie.

Tegoroczne XX Dni Norwidowskie będą miały też miejsce na Wawelu i w Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie podczas spotkania w auli Collegium Novum 29 kwietnia br. wysłuchamy wykładu nt. Misteria krakowskie Cypriana Norwida oraz poznamy interpretacje poezji norwidowskiej w połączeniu z muzyką.

PRYWATNE PODRÓŻE. MAŁE I DUŻE. JORDANIA

Jerzy Jelonek opowie o podróży do Jordanii.

Cykl „Prywatne podróże. Małe i duże.” poświęcony jest przygodom podróżniczym uczestników spotkań.

Każdy z nas odkrywa na co dzień wiele ciekawych miejsc, o których będzie miał okazję opowiedzieć, dzieląc się spostrzeżeniami, zdjęciami, anegdotami. Dzięki tym opowieściom przeniesiemy się na chwilę wirtualnie i emocjonalnie w polskie i zagraniczne krajobrazy, których z różnych przyczyn nie mieliśmy okazji poznać osobiście.

Będziemy poznawać przygody uczestników spotkań, czerpać z ich doświadczenia, pobudzać naszą wyobraźnię i inspirować się nawzajem. Unikalne opowieści, subiektywne doznania, prywatne refleksje stworzą ciekawy klimat do rozmowy i pozwolą na chwilę oderwać się od codzienności.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI DLA DZIECI: MOONY WITCHER : "NINA I TAJEMNICA ÓSMEJ NUTY”

Dyskusyjne Kluby Książki to spotkania dzieci, które lubią czytać i rozmawiać o książkach. Uczestnikiem DKK może być każdy. Spotykający się nie muszą prowadzić poważnych dyskusji literackich, ani znać się na literaturze. Najważniejsze jest to, jakie wrażenie wywarła na nich książka.

MAŁA ARTZONA. MAŁA ANIMACJA

Napisz scenariusz, stwórz scenografię, nakręć własny film animowany.

na zajęciach dzieci poznają tajniki animacji filmowej- od pomysłu, prostego scenariusza poprzez realizację. Podczas warsztatów zostanie wspólnie stworzony krótki film animowany, scenariusz, scenografia oraz postaci filmowe.

KOBIECA STRONA KINA

Dzień Kobiet z „Pamiętnikiem”

Z okazji Święta Kobiet, w cyklu Perły Klasyki - kobieca strona kina zapraszamy do Sfinksa na projekcję filmu w reżyserii Nicka Cassavetesa pt. „Pamietnik”.

„Pamiętnik” (123`) reż. Nick Cassavetes
Melodramat, USA, 2004, wyst. Ryan Gosling, Rachel McAdams, James Garner, Gena Rowlands

Oparty na bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa “Pamiętnik” to jeden z najpiekniejszych melodramatów ostatnich lat, przy którym nawet „Przeminęło z wiatrem” jest jedynie lekką komedią. Dwoje pensjonariuszy domu opieki umila sobie czas, czytając pamiętnik, w którym opisana jest historia wielkiej miłości. Okazuje się, ze ona jest chora na Alzheimera, a on w ramach terapii, w każdej wolnej chwili czyta jej fragment książki. I tu historia przenosi się w lata 40. do Północnej Karoliny, jej bohaterowie to dwójka młodych ludzi, których połączyło głębokie uczucie. Jak to bywa w melodramatach kochankowie napotykają na szereg przeszkód od różnicy klasowej i materialnej, poprzez sprzeciw rodziców, zawieruchę wojenną. Czy bohaterowie zdołają pokonać trudności, które ich spotykają? Tego dowiadujemy się z kart tytułowego Pamiętnika.

KONCERTY MISTRZEJOWICKIE: MISERERE NOSTRI

Wielki Post od wieków stanowi źródło inspiracji twórczych w dziedzinie muzyki, malarstwa, poezji. Kreowane wyobraźnią artystów dzieła pozwalają nam głębiej przeżywać ten szczególny czas skupienia, medytacji, refleksji, pokuty.

Kompozytorzy renesansu, działający najczęściej przy dużych ośrodkach sakralnych i tworzący muzykę do liturgii, uważnie wybierali teksty do utworów, rozwijając w duchu nowej epoki średniowieczną formę motetu, czyli utworu opartego na słowie. Teksty pochodziły zazwyczaj z przeznaczonych na ten okres fragmentów psalmów pokutnych, a także słów proroka Jeremiasza, nawołujących pogrążony w grzechu lud Jerozolimy do opamiętania.
Szczególnego wyrazu nabierały te ponadczasowe wezwania w Anglii Tudorów, kraju walk religijnych i prześladowań ludzi wiernych staremu, katolickiemu porządkowi. Byli wśród nich niemal wszyscy najwięksi kompozytorzy tego okresu: Thomas Tallis, William Byrd, William Mundy, Robert White.

Zespół Muzyki Dawnej ANONYMUS powstał w 1993 roku, jako kameralny zespół wokalny wykonujący muzykę renesansu i baroku. Zespół tworzą miłośnicy muzyki dawnej, a jego siedzibą jest średniowieczny Kościół św. Krzyża w Krakowie, w którym muzycy znaleźli życzliwe przyjęcie i warunki do prowadzenia działalności. W kościele tym od kilku lat odprawiane są nabożeństwa po łacinie w rycie trydenckim, podczas których wykonywane przez zespół ANONYMUS łacińskie motety z dawnych epok, brzmią w sposób szczególny. W repertuarze zespołu, obok muzyki kościelnej, znajdują się także utwory świeckie z tych czasów – madrygały i chansons oraz utwory współczesne.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI: ZYGMUNT MIŁOSZEWSKI : BEZCENNY

Dyskusyjny Klub Książki dla osób, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek. Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, żeby dyskutować o wcześniej wybranej i przeczytanej książce. Dyskusyjne Kluby Książki realizowane są ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki,  który promuje czytelnictwo. Prowadzi Katarzyna Kosowska i Anna Korfel.

SPOTKANIE GRUPY LITERACKIEJ SYLABA

Grupa literacka SYLABA prowadzi działalność od prawie 30 lat. Tworzą ją osoby różnych zawodów i zainteresowań, w wieku 17 – 75 lat, które piszą wiersze, literacką prozę i spotykają się systematycznie by słuchać i czytać poezję, dyskutować o własnych wierszach oraz zjawiskach, fascynacjach i wydarzeniach literackich.

Warsztaty „Sylaby” prowadzi znana krakowska poetka Elżbieta Zechenter-Spławińska, życzliwa i jednocześnie wymagająca, często pierwsza recenzentka utworów czytanych podczas warsztatów przez autorów.

Opiekunem grupy jest Wiesława Wykurz – polonistka. Gośćmi „Sylaby” byli krakowscy poeci: Ewa Lipska, Józef Baran, Henryk Cyganik.

„ALEJE JEROZOLIMSKIE - IZRAEL”. WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII ANDRZEJA KALINOWSKIEGO

W Galerii „m”, 13 marca odbędzie się wernisaż fotografii Andrzeja Kalinowskiego.

PRYWATNE PODRÓŻE. MAŁE I DUŻE: QUO VADIS ALTIPLANO?

Slajdowisko z udziałem Łukasza Wielgosa.

„Opowieści z wycieczki z plecakiem, z obydwu stron Andów i z samego ich serca - mistycznego Altiplano. Będzie o naturze, ludziach, kulturze, historii. Będzie też o  jedzeniu, kopalniach srebra, lamach i bałkańskich gangsterach. A na deser Buenos Aires.”

DOBCZYCKA BAND & STUDENCI

Koncert integracyjnego zespołu muzycznego na instrumentach wykonanych przez studentów Wzornictwa Uniwersytetu Pedagogicznego.

Dobczycka Band jest zespołem integracyjnym, w którym spotkają się osoby, których wiele różni i wiele łączy. Różni wiek, doświadczenie, wykształcenie, sprawność rąk, nóg i umysłu. Łączy wrażliwość, fascynacja sztuką, chęć stworzenia czegoś razem i podzielenia się tym z innymi. 12-osobowy band tworzą osoby niepełnosprawne ruchowo, nauczyciele-terapeuci, muzycy gościnni, profesjonaliści i amatorzy. Zespół otwarty jest na współpracę z lokalnymi artystami i instytucjami.

Dobczycka Band to tuba, która przez koncerty, festiwale, spotkania i media internetowe przekazuje światu, co leży na sercu młodemu człowiekowi dotkniętemu przez niepełnosprawność różnego rodzaju, głównie porażenie mózgowe. Teksty tworzą  niepełnosprawni członkowie zespołu. Pomysł na tematykę utworu może zgłosić każdy, także osoby nie związane z bandem.

Studenci Wzornictwa Instytutu Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego zaprojektowali oryginalne instrumenty muzyczne dla niepełnosprawnej młodzieży z zespołu Dobczycka Band. Podczas koncertu w Art Zonie Dobczycka Band wykona godzinną ilustracje muzyczną z wykorzystaniem specjalnie zaprojektowanych instrumentów.

TAJEMNICE KRAKOWSKICH KOŚCIOŁÓW: KOŚCIÓŁ PW. ŚW. MARKA

W ramach cyklu „ Tajemnice krakowskich kościołów” Pracownia Animacji Ekologicznej zapraszana do zwiedzenia Kościoła pw. Św. Marka. Spotkanie prowadzi historyk Leszek Sibila. (zbiórka przy kościele ul. Św. Marka 10 w Krakowie)

OKIEM SPOTTERA. SPOTKANIE MIŁOŚNIKÓW HISTORII

Serdecznie zapraszamy na marcowe spotkanie miłośników historii, którego gośćmi będą spotterzy Marcin Sigmund, Marcin Głodzik i Szymon Wolan. Spotkanie odbędzie się przy wystawie fotografii lotniczej w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida.

Spotterzy - łowcy samolotów

Niezależnie od pogody czy pory roku można ich spotkać w okolicach lotnisk na całym świecie. Wystarczy, że na jednym z nich ma się pojawić jakiś ciekawy samolot. Są też wiernymi bywalcami wszelkich pokazów lotniczych. Dla kilku ujęć są gotowi pokonać setki, a nawet tysiące kilometrów. To spotterzy lotniczy – ludzie, dla których lotnictwo to nie tylko hobby, ale wręcz sposób na życie.

Wywodzą się z bardzo wielu środowisk. Na co dzień studiują, pracują w różnych zawodach, najczęściej zupełnie niezwiązanych z lotnictwem. Łączy ich jednak wspólna pasja – samoloty. Sam termin spotter pochodzi od angielskiego słowa to spot (namierzać) i jak sama nazwa wskazuje oznacza namierzanie oraz identyfikację samolotów i innych statków powietrznych. 

Choć pierwszym skojarzeniem ze słowem spotter jest osoba z aparatem fotograficznym czatująca na samolot przy płocie lotniska, to w rzeczywistości obejmuje ono znacznie większą grupę sympatyków lotnictwa. Do spotterów zaliczają się bowiem nie tylko fotografujący samoloty na lotniskach czy pokazach lotniczych, ale także ci, którzy odnotowują gdzie i kiedy dany samolot czy śmigłowiec leciał. Wśród spotterów nie brakuje też łowców samolotów na wysokościach przelotowych. Choć maszyny te z ziemi wyglądają jak maleńkie, prawie jednakowe srebrzyste punkciki ciągnące za sobą smugi kondensacyjne, to w rzeczywistości nad naszymi głowami codziennie przelatują dziesiątki ciekawych maszyn, w tym ogromnych Boeingów 747 czy Airbusów A380. Dzięki lunetom czy teleskopom spotterzy mogą je obserwować, a przy użyciu potężnych teleobiektywów wykonywać również zdjęcia.

O ile latem, przy ładnej pogodzie namierzanie samolotów na ich trasach przelotowych i wokół lotnisk można uznać za całkiem przyjemny sposób spędzania wolnego czasu, o tyle mroźną zimą, zmienia się ono niemal w sport ekstremalny. Polowanie na ciekawy samolot przypomina bowiem trochę myślistwo czy pracę snajpera – długie oczekiwanie, a potem kilkadziesiąt sekund, podczas których jest szansa wykonania wymarzonego zdjęcia. Tu także nie ma miejsca na błąd, gdyż najlepsze ujęcia są niepowtarzalne, a niektóre samoloty pojawiają się niezmiennie rzadko.

Do zrobienia naprawdę ciekawego zdjęcia poza dobrym sprzętem potrzebne jest jeszcze doświadczenie, refleks i zwyczajne szczęście. Nagrodą za wytrwałe „polowanie” są jednak zatrzymane w kadrze unikalne chwile nie tylko dokumentujące historię lotnictwa, ale także ukazujące jago magię i piękno. Marcin Siegmund.

SYMPTOMY MAŁE I MNIEJSZE. WERNISAŻ WYSTAWY SŁAWOMIRA LEWCZUKA

Wernisaż wystawy prac Sławomira Lewczuka.

Sławomir Lewczuk – (ur. 1938 w Czerkasach na Wołyniu) studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz w pracowni prof. Krchy na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1957-1965). Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem i scenografią. Autor wielu wystaw indywidualnych. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą. Laureat 25 nagród i wyróżnień. Współpracuje z wieloma wydawnictwami i redakcjami oraz teatrami krajowymi i zagranicznymi. W 2009 roku nominowany do Nagrody im. Witolda Wojtkiewicza. Mieszka w Krakowie.

MANIA SŁUCHANIA

Przyjdź i porozmawiaj o muzyce, jakiej słuchasz. Otwarte spotkania dla młodzieży i dorosłych, których łączy pasja słuchania i poznawania muzyki, od klasyki przez jazz do chilloutu.

Prowadzenie: Wiktoria Federowicz

JESTEM STĄD. JERZY RIDAN I JEGO GOŚCIE

Spotkanie z Jerzym Ridanem - reżyserem filmowym, scenarzystą, pedagogiem, animatorem kultury w Nowej Hucie

Spotkanie jest inauguracją cyklu z okazji 40-lecia działalności Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida: Mistrzejowickie portrety ludzi kultury.

Goście specjalni wieczoru:
Dorota Rudy-Rudkowska – b. dyrektor MDK im. Andrzeja Bursy
Jan Oberbek – światowej sławy gitarzysta
Jerzy Kowynia – reżyser filmowy
Adam Gryczyński – fotograf
oraz
Teatrzyk Dziecięcy ABC - po latach

W programie pokaz archiwalnych fotografii i filmów oraz koncert gitarowy.

JESTEM STĄD - cykl wydarzeń kulturalnych związany z przypadającym w 2014 roku 40-leciem Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida, wielofunkcyjnej placówki kultury z Biblioteką i Galerią m, która w środowisku Mistrzejowic /XV dzielnica/ prowadzi różnorodną działalność kulturalno-społeczną i edukacyjną.

Spotkanie z Jerzym Ridanem rozpoczyna prezentacje twórców i artystów związanych z Mistrzejowicami nie tylko adresem zamieszkania – osób wyjątkowych, kreatywnych, z inwencją i znaczącym dorobkiem twórczym. Oprócz Jerzego Ridana, związanego z Kuźnią zawodowo w latach 80-tych, w kolejnych prezentacjach planowany jest udział: Rafała Marchewczyka - muzyka, kompozytora, dyrygenta krakowskich chórów, animatora kultury muzycznej, Lidii Jazgar - dziennikarki radiowej, prezenterki telewizyjnej, dyrektor artystycznej wydarzeń „Nowa Huta... Dlaczego nie?”, Urszuli Grabowskiej - krakowskiej aktorki teatralnej i filmowej, Anny i Kazimierza Lassaków - górali z Nowej Huty, założycieli zespołów góralskich „Hamernik” i „Mały Hamernik”, animatorów kultury.
W programie spotkań: pokazy multimedialne, nagrania archiwalne, filmy, koncerty, rozmowy.

KONCERTY MOGILSKIE: KONCERT WIELKOPOSTNY

Koncert Wielkopostny do Bazyliki oo. Cystersów w Mogile.

Wykonawcy: Chór im. Jana Pawła II, Piotr Piwko - dyrygent

W programie: Plankty polskie – dawne śpiewy żałobne i pasyjne

Chór im. Jana Pawła II założony został w Strumianach k/Wieliczki w 1981 roku, z inicjatywy ówczesnego proboszcza, księdza Andrzeja Turakiewicza. Od 1994 roku zespół działa pod patronatem Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Jego kierownikiem artystycznym i dyrygentem od 1997 roku jest Piotr Piwko.

Chór im. Jana Pawła II w swoim repertuarze posiada zarówno utwory sakralne a capella, jak i świeckie, które często wykonuje z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego. Należą do nich dzieła mistrzów m.in. Bacha, Haendla, Mozarta, Haydna, Beethovena oraz wybitnych polskich twórców: Wacława z Szamotuł, Grzegorza G. Gorczyckiego, Mikołaja Gomółki. Zespół jest wykonawcą koncertów monograficznych (Ave Maria – koncert Maryjny) a spośród muzyki świeckiej dominują pieśni ludowe i patriotyczne oraz pieśni m.in. włoskie, francuskie, niemieckie, czeskie, rosyjskie.

W swoim bogatym, ponad 30-letnim dorobku artystycznym Chór im. Jana Pawła II posiada wiele wyróżnień i nagród zdobytych w konkursach i na festiwalach m.in. I miejsce na VI Miechowskim Przeglądzie Pieśni Chóralnej oraz liczne koncerty w kraju i poza granicami: Niemcy, Francja, Czechy, Włochy i Watykan, gdzie chórzyści spotkali się ze swoim Patronem – Janem Pawłem II.

LITERACKI WTOREK CZYTELNIKÓW: IMPRESJE WSCHODNIE – O TWÓRCZOŚCI ANDRZEJA STASIUKA

Wieczór autorski poświęcony twórczości Andrzeja Stasiuka.

Andrzej Stasiuk (ur. 25 września 1960 w Warszawie) – polski prozaik, poeta, dramaturg, eseista, publicysta i wydawca. Jest laureatem Nagrody Fundacji Kultury (1994), Fundacji im. Kościelskich (1995), im. S.B. Lindego (2002), Nagrody im. Beaty Pawlak (2004) za Jadąc do Babadag, Nagrody Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera za Fado (2007). Kilkakrotnie nominowany był do Nagrody Literackiej Nike, którą otrzymał raz – w 2005 r. za Jadąc do Babadag.

Dnia 5 października 2005, podczas uroczystości w krakowskim magistracie, został uhonorowany przez ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Autor licznych felietonów prasowych, publikowanych na łamach „Tygodnika Powszechnego”, „Gazety Wyborczej”, „Tytułu”, „OZON-u”, „Frankfurter Allgemeine Zeitung” i innych pism. Jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków, m.in. na angielski, fiński, francuski, niderlandzki, niemiecki, rosyjski, norweski, ukraiński, węgierski, włoski, czeski i rumuński. Wraz z żoną Moniką Sznajderman prowadzi Wydawnictwo Czarne, specjalizujące się w literaturze środkowoeuropejskiej.

Wystąpił w filmie Gnoje (1995) Jerzego Zalewskiego, będącym adaptacją Białego kruka.

PRZEKAŹNIK KSIĄŻKOWY W KLUBIE „KUŹNIA”

Przekaźnik Książkowy w Klubie „Kuźnia” to miejsce dla tych, którzy chcą się wymienić książkami, podzielić literackimi fascynacjami lub po prostu porozmawiać o swoich ulubionych lekturach.

Zasady Przekaźnika:
Książki możemy wymienić lub podarować innej osobie.
Ważne, by książki, które przyniesiecie były w dobrym stanie.
Wymiana jest bezgotówkowa.

JOGA DLA DOROSŁYCH

Zajęcia jogi dla początkujących i trochę zaawansowanych.

Ćwiczenia rozciągające i usprawniające kręgosłup, relaksujące, niwelujące stres, wyciszające. Regularne ćwiczenia pomagają zachować zdrowie i wewnętrzną harmonię.

Zajęcia raz w tygodniu w małych grupach, indywidualne podejście do każdego uczestnika.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto