Występ zespołu Man-tra Występ zespołu Man-tra

(© bd)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W pawilonie przy plaży nad Wisłą 1 lipca odbył się nastrojowy koncert zespołu Man-tra, który śpiewał stare wedyjskie mantry. Występ zatytułowano "Koncert z medytacją".


Zobacz pozostałe artykuły dziennikarza obywatelskiego bdMantra to werset lub zdanie, która jest elementem rozwoju duchowego człowieka. Mantry można śpiewać, można powtarzać. Najważniejsze, aby wchodziły w nas, abyśmy je czuli wewnętrznie.

Niektóre utwory były w szybkim, inne w wolniejszym tempie, ale wszystkie wpływały na słuchaczy uspokajająco.

Solistka zespołu – Anna Fijałkowska – objaśniała w przerwach między utworami znaczenie mantr i medytacji. Nauczyła też słuchaczy dwóch mantr, które potem wspólnie odśpiewano.

Zespołowi udało się połączyć nowoczesną aranżację z wiekowymi mantrami, a tym samym artyści udowodnili, że mantra może pomóc każdemu na co dzień i nie musi się kojarzyć z klasztorami buddyjskimi i ciężką powagą. Zarówno nastrój występu, jak charakter utworów spowodowały, że czas minął niepostrzeżenie.

Muzyka, jaką prezentuje Man-tra, to doskonałe oderwanie od rzeczywistości i choć chwilowe zwolnienie biegu życia. Zespół dał się namówić na dwa bisy, które jeszcze bardziej ukazały potęgę mantr, bo publiczność uczestniczyła w ich śpiewaniu.

Gratuluję zespołowi występu i mam nadzieję, iż to nie incydentalne wydarzenie. Między koncertami można posłuchać płyty CD, którą zespół wydał i sprzedaje w bardzo przystępnej 15-złotowej cenie.

Po koncercie umówiłem się z wokalistką p. Anną na wywiad na temat mantr i medytacji, więc kogo interesuje ten temat zapraszam do mmmraków we wrześniu.

Najnowsze artykuły użytkownika bd:


Napisz tekst, opublikuj zdjęcia i wygraj nawet 500 zł!

Każdy, kto opublikuje artykuł lub fotoreportaż w MMKrakow.pl automatycznie weźmie udział w konkursie dziennikarstwa obywatelskiego. Redakcja MM co miesiąc wybierze autorów najlepszych prac i rozda nagrody pieniężne o łącznej wartości 500 zł.
dodaj artykuł
dodaj wpis do bloga
dodaj fotoreportaż
dodaj wydarzenie

Zobacz na MM: Wywiady | Serwis motoryzacyjny | Photo Day - plenery fotograficzne |
Blogi | Zdrowie i uroda | Konkursy MM | MoDO
| Inwestycje | Recenzje | Rowery

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Basia (gość)

Mantra ;). Słucham muzyki Mantry już kilka dni, słucham i oglądam nie tylko z powodu muzyki, która potrafi ukoić i wlać w duszę dziwnie pozytywną energię, ale również z powodu.....;).
Zgadnij z czyjego powodu?

Baśka (gość)

Man-tra . Muzyka o bardzo pozytywnej energii, przyjemna dla ucha, działa uspokajająco.