Małysz drugi w Pragelato

IAR/zm
Adam Małysz zajął drugie miejsce w konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Pragelato. Wygrał Szwajcar Simon Amman, a trzecie miejsce zajął Francuz Emmanuel Chedal.

Pierwsza seria zakończyła się dosyć niespodziewanie. Wygrał ją mało znany Austriak Lukas Mueller, który skoczył 134,5 metra. Drugi był Amman, a trzecie miejsce zajmował Adam Małysz ze skokiem na odległość 128 metrów.

Do finału awansowało jeszcze dwóch Polaków - Marcin Bachleda, który zajmował 24. miejsce oraz Łukasz Rutkowski, który był na 22. pozycji. Z konkursem po pierwszej serii pożegnali się Maciej Kot i Krzysztof Miętus, którzy byli poza trzydziestką.

W drugiej serii Lukas Mueller nie sprostał zadaniu i oddał znacznie krótszy skok (125,5 metra), przez co spadł na piąte miejsce. Nie zawiódł natomiast Amman, który poszybował najdalej i dzięki skokowi na odległość 131 metrów wygrał zawody i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalej Letnij Grand Prix. W dwóch dotychczasowych konkursach Szwajcar odniósł dwa zwycięstwa.

Adam Małysz w drugiej serii skoczył 130,5 metra. To dało mu drugą pozycję. Dzięki temu polski skoczek awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej LGP. Na koncie ma 120 punktów (w poprzednich zawodach w HInterzarten zajął szóste miejsce).
19. miejsce zajął Łukasz Rutkowski, a 22. był Marcin Bachleda.
W zawodach w Pragelato po raz drugi zastosowano nowy sposób oceniania, który bierze pod uwagę wpływ wiatru.