W pojedynku sąsiadów w tabeli małopolskiej ligi juniorów starszych, rozegranych w Oświęcimiu, miejscowa Soła przegrała z AP Profi Zielinki (0:2). Gospodarze byli skazani na porażkę, bo dopadła ich strzelecka niemoc. Licznik odmierzył już 356 minut bez gola i wciąż będzie bił. Komu uda się go zatrzymać?

W pierwszej połowie dużo było walki, ale zawodnicy obu stron zapomnieli, że futbol jest wymierną grą i w nim punktów za styl nie przyznają, czy długość dryblingu. Trenerzy Łukasz Jasek i Andrzej Niedzielan na próżno prosili swoich podopiecznych, żeby więcej strzelali.

[przycisk_galeria]

A że się opłacało, świadczyła sytuacja gospodarzy, kiedy Kacper Piwowarski prostopadłym podaniem obsłużył Eryka Zontka, a po jego strzela piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

W obozie gości bardzo dobrze prezentował się Szymon Stasik. W 20 min ładnie minął dwóch rywali, zagrał wzdłuż bramki, ale żaden z partnerów nie odczytał jego intencji. Wprawdzie piłkę na linii pola karnego przejął Kacper Jodłowski, ale zbyt długo dryblował i nie oddał strzału.

Tuż przed przerwą próbkę swoich technicznych umiejętności dał Stasik. Najpierw przyjął na prawym skrzydle piłkę zagraną od Sebastiana Kowalczyka, by popędzić z nią niemal do linii końcowej. Tam poradził sobie z obrońcą, a tym razem podanie wzdłuż bramki z bliska na gola zamienił Szymon Suślik.

Po zmianie stron główny aktor tego spotkania, czyli Szymon Stasik, na prawym skrzydle poradził sobie z Kamilem Narwojszem i potężnym strzałem pokonał Kozieła.

Oświęcimianie tego dnia nie byli w stanie niczego osiągnąć. Za komentarz ich postawy niech służy fakt, że jedyny strzał po przerwie, a drugi w meczu, odważył się oddać Patryk Formas. Trafił jednak w bramkarza.

Soła Oświęcim – AP Profi Zielonki 0:2 (0:1)
Bramki:
0:1 Suślik 42, 0:2 Stasik 62.

Soła: Kozieł – Ochman, Wajda (55 Łukasik), Narwojsz, Ogórek (55 Kot) – Wójtowicz, Piwowarski, Ryszka (75 Nowak), Byrski - Formas, Zontek.

AP Profi: Mucha – Kubuśka, Hańda, Kowalczyk, Sudoł – Dominik, Jodłowski (67 Kieliś), Stasik, Rewaj (82 Danielewski) – Suślik (58 Urbańczyk), Pietrzyk.

Sędziował: Marcin Kusak (Oświęcim). Mecz bez kartek. Widzów: 20.

Piłka nożna

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!