Łukasz zmaga się z ostrą białaczką. Wygrajmy tę walkę dla niego!

Aleksandra ŁabędźZaktualizowano 
6-letni Łukasz z Wierzbanowej (gmina Wiśniowa) od ponad roku zmaga się z ostrą białaczką. Od lipca 2017 roku praktycznie cały czas przebywa w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie w Prokocimiu.

Przez blisko 13 miesięcy leczenia, odwiedził swój dom na zaledwie 3 tygodnie. Chłopiec ma za sobą już 7 cykli chemioterapii, którą bardzo ciężko znosił. Choroba wyniszczyła go nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Teraz pojawiła się dla niego szansa – nierefundowany lek Blincyto.

Dzięki niemu chłopiec uniknie kolejnej serii wyniszczającej, wyczerpującej i zagrażającej jego życiu chemioterapii oraz będzie miał szansę na powrót do zdrowia i zatrzymanie ewentualnego nawrotu choroby. Jednak żeby doszło to do skutku, pierwsza dawka leku musi zostać podana chłopcu przed 5 września. Jest to równoznaczne z jego opłaceniem do 3 września, tak aby lek mógł zostać sprowadzony i podany na czas. Koszt miesięcznego podawania leku (13 koniecznych dawek) to 147 265, 82 zł, a jego najbliżsi mają na zebranie tej kwoty zaledwie kilka dni.

Powrót do zdrowia chłopca, został wyceniony bardzo wysoko, jednak należy pamiętać, że jego życie jest bezcenne i warte o wiele więcej.

Wpłaty: Bądźmy Razem Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej
62860200000008002647500001
Z dopiskiem Łukasz Dudzik

KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

HTML Dzieje się w Krakowie<br><br><b>Co Ty wiesz o Krakowie? Pytamy o smog i zanieczyszczenie powietrza</b><br>