Lider przegrał

Marek Gałuszka
Walka o mistrzostwo jesieni trwa w najlepsze. Lider poległ w Pietrowicach Wielkich. Fot. Agnieszka Materna
W meczu na szczycie Pietrowice Wielkie pokonały prowadzącego w tabeli rybnickiego Rymera 3:2. Wszystkie gole padły po przerwie, ale wynik mógł być z powodzeniem odwrotny.

Porażkę Rymera wykorzystał Baterex Nędza, który wygrał 2:1 w Ochojcu, i objął fotel lidera - decydującego o zwycięstwie gola goście strzelili po przerwie.

Jednak każda następna kolejka może przynieść znaczne przetasowania w czołówce tabeli, bo w tej chwili zarówno Nędza, Rymer jak i Pietrowice Wielkie mają po 23 punkty. O jeden punkt mniej ma Gosław Jedłownik, który po golu Szymona Tlołki wygrał skromnie 1:0 w Szczejkowicach. Z kolei o dwa punkty mniej niż przewodzący w tabeli tercet ma Płomień Połomia. Podopieczni Jerzego Wolnego pewnie pokonali Górnika Radlin 5:1, a cztery gole dla zwycięzców zdobył Łukasz Kusztal! - Byliśmy dużo lepszym zespołem, a wynik z powodzeniem mógł być znacznie wyższy. Już do przerwy po klasycznym hat-tricku Łukasza Kusztala prowadziliśmy 3:0, więc praktycznie mecz był już rozstrzygnięty. - komentuje niedzielny mecz prezes Płomienia Połomia, Andrzej Rugor. Jednak zawodnicy, działacze i sympatycy Płomienia są już myślami przed kolejną konfrontacją. W najbliższą niedzielę ekipa z Połomi zagra bowiem na wyjeździe z Rymerem Rybnik. - Czeka nas trudna przeprawa, bo rybniczanie to jeden z poważniejszych kandydatów do awansu do IV ligi - kończy prezes Rugor. Coraz wyżej w tabeli plasuje się drużyna Czarnych Gorzyce, tym razem wygrała z Czyżowicami 2:1. Do przerwy był wynik bezbramkowy, a po zmianie stron gospodarze zdobyli dwa gole, w czym pomogli im gracze przyjezdni, bo jedno z trafień było golem samobójczym. Tak więc po słabym początku Czarni nabierają właściwego tempa i powoli zaczynają się sprawdzać słowa prezesa tego klubu, Tomasza Lamczyka, który po zwycięskim meczu w Połomi powiedział, że teraz zespół będzie wspinał się w górę tabeli . Cenne punkty w meczu z Naprzodem Syrynia zdobyła Gwiazda Skrzyszów. Podopieczni Dariusza Owczarczyka po golu Łukasza Jackowskiego wygrali 1:0 i nadal zachowują kontakt z czołówką.

W nadchodzącej kolejce obok meczu Rymer Rybnik - Płomień Połomia najciekawiej zapowiada się spotkanie Gosława Jedłownik z będącymi na fali wznoszącej Czarnymi Gorzyce oraz konfrontacja Czyżowic z Pietrowicami Wielkimi. Ten ostatni mecz to dla gospodarzy jedna z ostatnich szans, by wydostać się ze strefy spadkowej. Za tydzień Naprzód gra w Połomi, później podejmuje Radlin, a w ostatniej kolejce wyjeżdża do Rybnika.