Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Które oleśnickie przychodnie mają kontrakty z NFZ?

Katarzyna Kijakowska
Grzegorz Kijakowski
W lutym zakończyło się ostatecznie kontraktowanie usług zdrowotnych przez NFZ. Co dostał szpital, co przychodnie?

To nie będzie łatwy rok dla Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy. - Dopiero zaczeliśmy wychodzić na prostą, a znów kładzie nam się kłody pod nogi - przyznają władze powiatu.
Szpital ma wprawdzie kontrakty na usługi medyczne, ale są one mniejsze. Co więcej, NFZuznał, że w zakresie świątecznej i weekendowej obsługi pacjentów placówce w Oleśnicy nie powinna podlegać Twardogóra. A to rodzi kłopoty i dla pacjentów, i dla szpitala. - Dostajemy 25 tys. zł miesięcznie mniej, a koszty nam nie maleją - mówi dyrektorka placówki Agnieszka Cholewińska. - Oprotestowaliśmy to rozwiązanie. Czekamy na odpowiedź NFZ.
Na leczenie szpitalne PZS dostanie o 3,5 procenta mniej pieniędzy niż w 2010 roku.
– Kontrakt nie dotyczy intensywnej terapii, ale w tej kwestii dla naszych pacjentów nic się nie zmienia. Mamy podpisaną umowę z innym szpitalem, a obsada na naszym oddziale się nie zmieniła – zapewnia dyrektorka, wymieniając poradnie, z jakich mogą korzystać pacjenci. W Oleśnicy NFZ zakontraktował poradnię ginekologiczną, diabetologiczną, kardiologiczną, urazowo-ortopedyczną, chirurgii ogólnej, także pracownię endoskopii ( z możliwością wykonywania gastroskopii i kolonoskopii). Jak, ostatecznie, przedstawiają się kontrakty podpisane przez Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Oleśnicy. W publicznych przychodniach na terenie miasta w ramach NFZ funkcjonują: poradnia neurologii dziesięcej, neurologii, dermatologiczna, kardiologiczna, gruźlicy i chorób płuc, ginekologiczna, okulistyczna, urologiczna, alergologiczna, reumatologiczna, chirurgii ogólnej, ortopedyczna, otolaryngologiczna, stomatologii i ortodoncji oraz podstawowej opieki zdrowotnej.
Jak to wygląda w Hipokratesie. W przychodni na ul. Wrocławskiej, oprócz praktyki lekarza rodzinnego, w ramach NFZ działają na razie poradnia ginekologiczna i stomatologiczna.– Czekamy na kolejne rozstrzygnięcia – usłyszeliśmy w rejestracji. Renata Mulowska-Gałka z Medyka wylicza poradnie, na które kierowana przez nią przychodnia ma umowy z funduszem. – To poradnia ginekologiczna, laryngologiczna, reumatologiczna, dermatologiczna, alergologiczna i logopedyczna – wymienia. W QMedzie, który ma swoją siedzibę przy ul. Daszyńskiego 2, pacjenci w ramach podpisanego przez rzychodnię kontraktu mogą pójść do kardiologa, reumatologa, okulisty, dermatologa i ginekologia. – Przychodnia – jak nas poinformowano – ma także umowę na wykonywanie badań doplerowskich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto