Krakowska Liga Futsalu: Zwycięstwo CK Browaru

redakcja
redakcja
Od zwycięstwa rozpoczęli nowy sezon zawodnicy CK Browar. W pierwszym spotkaniu pokonali Tram Expressi 6:2.

Początkowo wolna i anemiczna gra szybko przerodziła się w ciekawe widowisko. Pierwszą okazję bramkową miało Tram Expressi, a dokładnie Płoskonka. W 8. minucie nie trafił w pustą bramkę, a chwilę potem świetną interwencją popisał się bramkarz CK Browar Krupa. W odpowiedzi ciekawą indywidualną akcję przeprowadził Chachlica, ale uderzył obok bramki. O dużym szczęściu mogą mówić zawodnicy CK w 11. i 12. minucie, kiedy to dwukrotnie przed utratą gola ratował ich słupek. W 18. minucie pierwszą składną akcję przeprowadzili Godyń, Zagata i Mikołajczyk, ale strzał tego ostatniego został sparowany na rzut rożny przez Wolskiego.

Do przerwy utrzymał się wynik remisowy. Nikt chyba nie przypuszczał, iż w drugiej połowie będzie istaniała tylko jedna drużyna... CK Browar.

Mocnym uderzeniem zaczął duet Kwater-Korzeniowski. Wprawdzie pierwsza akcja nie powiodła się, za to druga przyniosła już prowadzenie. Kwati obsłużył świetnym podaniem Korzenia, któremu nie pozostało nic innego, jak trafić do pustej bramki. Chwilę później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie uderzeniem z dalszej odległości. W 26. minucie było już 3:0. Urbaniec zagrał do Zagaty, który ulokował piłkę w sieci obok bezradnie interweniującego bramkarza. W 13. minucie drugiej połowy padła najładniejsza bramka tego spotkania. Korzeniowski podał do M. Jankowicza, który strzałem od poprzeczki podwyższył wynik meczu. Piąta bramka padła na trzy minuty przed końcem meczu. Akcję zainicjował Chachlica (zawodnik tego dnia kilkakrotnie ośmieszał niekonwencjonalnymi zagraniami swoich rywali), który podał do Mikołajczyka, a ten szpicem wepchnął piłkę do siatki.

Po tym golu w szeregi "piwoszy" wkradło się zbytnie rozluźnienie, co szybko wykorzystała drużyna Tram Expressi. Najpierw Wojsa pokonał dobrze spisujący się Krupe, a chwilę później drugiego gola zdobył Żurek. Jednak ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do CK, a autorem bramki na 6:2 był Urbaniec.