Wakacje nabierają tempa, więc krakowianie ruszają na letni odpoczynek. MM radzi, jak najlepiej, najszybciej, najbezpieczniej i najtaniej dojechać do Żywca.
Pokaż Kraków - Żywiec na większej mapie

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Samochodem

Jeśli do Żywca wybieracie się samochodem, mamy dla Was propozycje 2 tras.

Trasa #1

Ten wariant drogi to opcja najwygodniejsza. Ale także najdroższa i najdłuższa.

W Krakowie kierujemy się w stronię płatnego odcinka autostrady A4 (13 zł za cały odcinek). Przejeżdzamy cały odcinek i tuż za drugim punktem poboru opłat, na skrzyżowaniu z drogą ekspresową S1, kierujemy się w stronę Bielska-Białej.

Aż do byłej stolicy województwa bielskiego prowadzi nas najpierw (do Tychów) S1, a potem DK1. W Bielsku-Białej kierujemy się w stronę Żywca. Odcinek BB-Żywiec, czyli DK69, to najgorszy etap naszej podróży. Jest wąsko, ciągle teren zabudowany i często możemy trafić na korek.

Cały odcinek to niespełna 145 km, które powinniśmy pokonać w 2 godziny i 10 minut.

Trasa #2

Ten wariant poprowadzi nas drogami bardziej malowniczymi, trasa będzie krótsza, ale na szybkości przejazdu zyskamy bardzo niewiele.

W Krakowie kierujemy się w stronę Zakopianki, czyli DK7. Jedziemy aż do Mogilan, gdzie zjeżdzamy na DK52. Tą "krajówką" dojedziemy aż do Bielska-Białej, mijając po drodze Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice i Andrychów. Miasta te, niestety, w większości nie mają obwodnic.

W samym Andrychowie zjeżdżamy z "krajówki" i malowniczą DW781 kierujemy się w stronę Żywca. Przed samym miastem powita nas zapierajacy dech w piersiach widok na Jezioro Żywieckie.

Ta droga to ok. 95 km i 1 godzinę 50 minut czasu jazdy.

Autobusem

Bezpośredni autobus z Krakowa do Wisły odjeżdża aż 8 razy dziennie. 6 kursów wykonywanych jest w niedziele.

Kursy Kraków - Żywiec:
 • Odjazd z Krakowa: 6:00. Przyjazd do Żywiec Dworzec Autobusowy: 8:34
 • Odjazd z Krakowa: 9:30. Przyjazd do Żywiec Dworzec Autobusowy: 11:58 (nie kursuje w niedziele)
 • Odjazd z Krakowa: 10:50. Przyjazd do Żywiec Dworzec Autobusowy: 13:20
 • Odjazd z Krakowa: 12:45. Przyjazd do Żywiec Dworzec Autobusowy: 15:12 (nie kursuje w niedziele)
 • Odjazd z Krakowa: 13:50. Przyjazd do Żywiec Dworzec Autobusowy: 16:20
 • Odjazd z Krakowa: 15:55. Przyjazd do Żywiec Dworzec Autobusowy: 18:20
 • Odjazd z Krakowa: 17:05. Przyjazd do Żywiec Dworzec Autobusowy: 19:45
 • Odjazd z Krakowa: 18:50. Przyjazd do Żywiec Dworzec Autobusowy: 21:40
 • Odjazd z Krakowa: 19:45. Przyjazd do Żywiec Dworzec Autobusowy: 22:10
Bieżący rozkład jazdy znajduje się na stronie Regionalnego Dworca Autobusowego w Krakowie [klik].Pociągiem

Do Żywca z Krakowa kursuje wiele pociągów, ale tylko dwa z nich są bezpośrednie. I te dwa połączenia tutaj zaprezentujemy:

Wszystkie połączenia:
 • Osobowy. Wyjazd z Krakowa: 07:05. Przyjad do Żywca: 10:05. Czas podróży: 3 godziny. Cena: klasa 2 - 17,00 zł, klasa 1 - 25,00 zł. Ceny nie uwzględniają zniżek, np. szkolnych.
 • Osobowy. Wyjazd z Krakowa: 16:20. Przyjad do Żywca: 19:48. Czas podróży: 3:28. Cena: tylko klasa 2 - 17,00 zł. Ceny nie uwzględniają zniżek, np. szkolnych.
Rozkład jazdy może ulec zmianie. Bieżący rozkład jazdy znajduje się na oficjalnej stronie PKP [klik].Jeśli wybieracie się do Wisły lub byliście tam kiedyś na wakacjach - podzielcie się z MM-kowiczami Waszymi doświadczeniami w podróżowaniu w Beskidy.Zobacz też, jak dojechać do Międzyzdrojów, Ustki, Kołobrzegu, Trójmiasta, Ustrzyk Dolnych i Zakopanego.
Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!