Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kraków. Wielki port lotniczy z mizernym jedzeniem

Grzegorz Skowron
W nowym terminalu przewidziano miejsce na sklepy i punkty gastronomiczne, ale jeszcze ich nie ma
W nowym terminalu przewidziano miejsce na sklepy i punkty gastronomiczne, ale jeszcze ich nie ma fot. anna kaczmarz
Pasażerowie odlatujący z Balic narzekają na brak miejsc, gdzie można przy kawie lub obiedzie poczekać na swój rejs. - Będzie lepiej - obiecują władze lotniska.

- Sam byłem zdziwiony tym, jak mało jest punktów gastronomicznych w nowym terminalu w Balicach. Dopiero gdy na jednym z europejskich lotnisk usłyszałem, że uwagi na ten temat po angielsku wymieniają między sobą obcokrajowcy, utwierdziło mnie to w przekonaniu, że coś jest nie tak - mówi nasz Czytelnik.

- To tylko sytuacja przejściowa - zapewnia Monika Pabisek, rzeczniczka Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice. Utrudnienia to efekt ciągle prowadzonych inwestycji, a właściwie robót budowlanych związanych z połączeniem niedawno wybudowanego terminalu pasażerskiego z istniejącym od wielu lat budynkiem. Od jakiegoś czasu dla pasażerów niedostępna jest ta część starego terminalu, w której do tej pory były restauracje. Zaś w nowym jeszcze ich nie ma.

- Europejskie lotnisko, jakim chyba chcą być Balice, powinno być pełne restauracji, punktów sprzedaży kawy czy kanapek. A po przejściu kontroli bezpieczeństwa do dyspozycji pasażerów są jakieś dwa niewielkie stoiska i nic wskazuje, by miało tam być coś więcej - żali się nasz Czytelnik. I pyta, czy w nowym terminalu nie przewidziano powierzchni dla restauracji.

Monika Pabisek zapewnia, że już w lipcu, jeszcze przed Światowymi Dniami Młodzieży, w nowym terminalu pojawią się nowe sklepy, punkty gastronomiczne oraz usługowe. Po przejściu kontroli bezpieczeństwa do dyspozycji pasażerów strefy Schengen będzie kawiarnia So!Cofee z widokiem na płytę postojową dla samolotów oraz restauracja Boccone Trattoria. - Właśnie trwają prace przy wystroju pomieszczeń dla tych lokali - mówi Monika Pabisek.

Rzeczniczka MPL Kraków-Balice podkreśla, że wtedy pasażerom będzie wygodniej, ale zaznacza, że nawet w trakcie obecnie prowadzonych prac mogą oni skorzystać z sześciu punktów gastronomicznych. W starej części, przy odprawie bagażowo-biletowej jest barek Coffee Minute. W nowej części ogólnodostępnej jest restauracja „Eat & Fly” (z samoobsługą oraz obsługą kelnerską) i lokal gastronomiczny typu bistro „Jet Bistro”. A po kontroli bezpieczeństwa są dwa małe samoobsługowe punkty gastronomiczne Coffee minute express (dla podróżnych lecących do krajów strefy Schengen) oraz restauracja Awiteks Fly (dla podróżnych lecących do krajów strefy non Schengen).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto