Nowa linia 171 będzie jeździć z Pleszowa do Wróżeniec przez ul. Igołomską, Wiatra, Pysocice, Stopki, Sawy-Calińskiego i ul. Wróżenicką.
Linia 252 będzie kursować na dotychczasowej trasie z Pleszowa do Czulic a pojedzie ulicami Igołomską, Wiatra, Pysocice, Stopki, Sawy-Calińskiego, Wróżenicką do Wróżenic i przez Wróżenicka i ul. Sawy-Calińskiego do Czulic.
Bilety okresowe wykupione na linię 252 zachowują ważność w autobusach nowej linii 171. Również od soboty zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu linii aglomeracyjnej nr 239. Zostanie przywrócona stała trasa obowiązująca przed 10 kwietnia, z przejazdem przez Rączną Osiedle. Trasa podstawowa autobusów tej linii będzie prowadzić z Salwatora do Jeziorzan przez ul. Księcia Józefa, Bielany, Kryspinów, Liszki, Stawiszki i Rączną.
Trasą wariantową autobus pojedzie również z Salwatora do Jeziorzan przez ul. Ks. Józefa, Przegorzały, Kryspinów, Liszki, Stawiszki i Ściejowice.
Trasa wariantowa dla kursów tzw. szkolnych pozostaje bez zmian z Jeziorzan przez Grotową Wołowice, Dąbrowę Szlachecką, Rączną Osiedle i do Jeziorzan.
Zostanie zlikwidowana trasa wariantowa przez Borki i Piekary obowiązująca od 10 kwietnia do 28 maja. Nieczynne będą przystanki dla linii 239: Piekary Górne, Piekary Pałac n/ż, Piekary, Borki n/ż, Borki I n/ż oraz Liszki II n/ż. Będą funkcjonować dodatkowe przystanki uruchomione od 10 kwietnia Ściejowice Na Bagnach n/ż oraz Grotowa I n/ż.
Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?