Kraków: spore utrudnienia podczas Tour de Pologne w sobotę [TRASA, MAPA]

Marcin KarkoszaZaktualizowano 
Do Krakowa i Wieliczki ponownie zawitają kolarze biorący udział w Tour de Pologne. W sobotę po godz. 14 na Rynku Gł. w Krakowie odbędzie się uroczystość zakończenia całego wyścigu. Mieszkańców obu miast czekają duże utrudnienia. VII etap wyścigu prowadzący z Wieliczki do Krakowa wymaga całkowitego wstrzymania ruchu na trasie. Niektóre ulice zostaną wyłączone z ruchu od godz. 14.10-14.30, ale część ulic zamknięta będzie już od godz. 9, nawet do godz. 20.

Pokaż Kraków: Tour de Pologne - utrudnienia 3 sierpnia na większej mapie

Etap VII: Wieliczka – Kraków, 3 sierpnia (sobota). Po starcie z ul. Dembowskiego w Wieliczce, kolarze przejadą przez:
ul. Powstania Warszawskiego
Plac Kościuszki
ul. Sikorskiego
Rynek w Wieliczce
ul. Górsko
ul. Klaśnieńską
Sierczę
Koźmice Wielkie
Gorzków
trasą z Dobczyc ponownie do Wieliczki
skrzyżowanie ul. Lednickiej i ul. Gdowskiej
Tomaszkowice
DK94 do Krakowa
ul. Wielicką
ul. Kamieńskiego
ul. Konopnickiej
Rondo Matecznego
Most Dębnicki
ul. Zwierzyniecką
ul. Powiśle
ul. Podzamcze
ul. św. Idziego
ul. Grodzką
Rynek Główny

Specyfika VII etapu na trasie z Wieliczki do Krakowa wymaga całkowitego wstrzymania ruchu na trasie. Ulice zostaną całkowicie wyłączone z ruchu od godz. 14.10 – 14.30. Oprócz tego część ulic zamkniętych będzie już od godz. 10 i niektóre nawet do 21 (pełny wykaz poniżej).

Ograniczenia oraz ułatwienia w ruchu komunikacji zbiorowej:
Przejazdy tramwajowe ul. Wielicką (od ul. Nowosądeckiej i z powrotem)
Przejazdy z ul. Wielickiej w ul. Bieżanowską (linie 143, 243, 301)
Przejazdy autobusów w poprzek ul. Kamieńskiego na ul. Malborską
Ruch tramwajowy na ulicach Dominikańskiej i Franciszkańskiej wyłączony od godz. 9 do ok. godz. 20
Od około godz. 14:30 do około godz. 19:00 wyłączony zostanie ruch tramwajowy w ul.
Zwierzynieckiej, Kościuszki, Kalwaryjskiej i Wadowickiej.
Wyłączony zostanie również ruch autobusowy na północnej jezdni ul. Wielickiej (do
Krakowa), Kamieńskiego, Konopnickiej i moście Dębnickim.

Ograniczenia oraz ułatwienia w ruchu komunikacji prywatnej. Cztery tzw. rękawy ułatwiające przejazd zostaną utworzone:
z ul. Bieżanowskiej w ul. Wielicką
z ul. Zamojskiego do R. Matecznego i w prawo w ul. Kalwaryjską
z ul. Ludwinowskiej na R. Grunwaldzkie
od parkingu przy ul. Powiśle do wylotu z ul. Zwierzyniecką
Od godz. 10 zamknięte ulice: Wiślna, Gołębia, Bracka
Do godz. 21 zamknięte ulice: Franciszkańska, Dominikańska, Poselska

Ograniczenia oraz ułatwienia w ruchu pieszych. Przewidziano wydzielenie specjalnych bramek dla pieszych, które będą funkcjonowały pomiedzy przejazdami kolarzy - pod kontrolą służb porządkowych:
przejście na ul. Powiśle (Plac Na Groblach)
przejście na ul. Kanoniczej
przejście na pl. Św. Marii Magdaleny – ul. Grodzka
przejście na pl. Wszystkich Świętych
przejście na ul. Grodzkiej (przy Rynku Głównym)
przejścia na Rynku Głównym w zależności od możliwości na Pl. Mariackim lub u wylotu ul. Siennej, przy skrzyżowaniu z ul. Szczepańską i Sławkowską, w rejonie ul. Św. Anny

Podczas trwania tego etapu z utrudnieniami muszą liczyć się także mieszkańcy Wieliczki. Wprowadzone zostanie wyłączenie ruchu na ul. Dembowskiego za skrzyżowniem z ul. Daniłowicza, czyli za wjazdem do Kopalni Soli.

Osoby wyjeżdżające z kopalni Szybem Regis mogą pieszo przez ul. Zamkową i al. Jana Pawła II przejść do ul. Daniłowicza, gdzie będą czynne wszystkie parkingi.

Z objazdami na wielu ulicach muszą liczyć się także kierowcy. Ruch przez Wieliczkę od strony Krakowa będzie odbywać się ulicami Krakowską, Narutowicza, Piłsudskiego oraz Niepołomską.

Funkcjonowanie linii tramwajowych: 1, 2, 6, 8, 10, 13, 18, 23, 24, 50 oraz linii autobusowych: 107, 124/424, 133, 143, 144, 163, 164, 173, 174, 179, 183, 184, 204, 243, 244, 301, 304, 503, 209, 229, 239, 249, 259, 269:

1 - Od około godz. 9:00 do około godz. 14:30 kursuje po zmienionej trasie: Wzgórza Krzesławickie – Poczta Gł. bez zmian, następnie ul. Westerplatte - Basztowa – Podwale – Zwierzyniecka – Kościuszki – Salwator.
Od około godz. 14:30 do około godz. 19:00 kursuje na trasie: Wzgórza Krzesławickie – Poczta Gł. bez zmian, następnie ul. Westerplatte - Basztowa – Podwale – J. Piłsudskiego - 3 Maja - Cichy Kącik.
Po godz. 19:00 linia kursuje po trasie objazdowej przez ul. Basztową na Salwator.
W przypadku wcześniejszego udrożnienia przejazdu przez ul. Dominikańską – linia powróci na swoją stałą trasę.
2 - Od około godz. 14:30 do około godz. 19:00 kursuje po zmienionej trasie: Cmentarz Rakowicki - Teatr Bagatela bez zmian następnie ul. Podwale - J. Piłsudskiego - 3-Maja – Cichy Kącik. Po godz. 19:00 – linia wraca na swoją stałą trasę do Salwatora.

6 - Od godz. 9:00 do około godz. 14:30 kursuje po zmienionej trasie: Kurdwanów - św. Gertrudy bez zmian, następnie ul. Westerplatte – Basztowa – Podwale – Zwierzyniecka – Kościuszki – Salwator. Od momentu zamknięcia trasy wyścigu tj. od około godz. 14:30 – zjazd linii do zajezdni.

8 - Od około godz. 14:30 do około godz. 19:00 kursuje po zmienionej trasie: Borek Fałęcki – Łagiewniki następnie ul. Brożka – Kapelanka – most Grunwaldzki – Dietla – Stradomska św. Gertrudy – Westerplatte – Basztowa – Podwale – J.Piłsudskiego – 3-go Maja – Cichy Kącik.

10 - Od około godz. 14:30 do około godz. 19:00 kursuje po zmienionej trasie: Borek Fałęcki – Łagiewniki następnie ul. Brożka – Kapelanka – most Grunwaldzki – Dietla – Stradomska św. Gertrudy – Westerplatte – Lubicz i dalej po swojej trasie do Pleszowa.

13 - Od godz. 9:00 kursuje po zmienionej trasie: Bronowice Małe – Królewska – Karmelicka – Dunajewskiego – Basztowa – Westerplatte - św. Gertrudy – Stradomska – Krakowska – Limanowskiego i dalej po swojej trasie do Nowego Bieżanowa.
W przypadku wcześniejszego udrożnienia przejazdu przez ul. Dominikańską – linia powróci na swoją stałą trasę.

18 - Od godz. 9:00 kursuje po zmienionej trasie: Czerwone Maki – Kapelanka – Monte Cassino – Dietla – Stradomska – św. Gertrudy – Westerplatte – Basztowa – Długa – Kamienna – Krowodrza Górka. W przypadku wcześniejszego udrożnienia przejazdu przez ul. Dominikańską – linia powróci na swoją stałą trasę.

23 - Od około godz. 14:30 do około godz. 19:00 kursuje na skróconej trasie: Nowy Bieżanów – Limanowskiego bez zmian, następnie ul. Na Zjeździe – Starowiślna – Poczta Gł. – św. Gertrudy – Stradomska – Krakowska – Korona - Limanowskiego – Wielicka - Nowy Bieżanów.

24, 50 - Chwilowe wstrzymanie tramwajów na ul. Nowosądeckiej i Wielickiej. Pociągi tramwajowe będą przepuszczane przez policję i służby nadzoru ruchu. Od około godz. 14:30 do około godz. 19:00 linie autobusowe będą kierowane na trasy objazdowe:

107 - Linia będzie przepuszczana na skrzyżowaniu ul. Malborska - ul. Kamieńskiego – tylko w kierunku ul. Wielickiej.
Powrót: Powstańców Wielkopolskich – Powstańców Śląskich – Kamieńskiego – Malborska i dalej po swojej trasie.

124, 424 - Linie kursują na skróconej trasie: Wieczysta (Ugorek) – CRACOVIA .

133 - Linia kursuje po zmienionej trasie: Łagiewniki – Kosocicka bez zmian następnie ul. Mała Góra – Ks. Łaczka i dalej po swojej trasie. Linia kursuje po w/w trasie w obu kierunkach, z pominięciem ul. Teligi i ul. Ćwiklińskiej. Na trasie objazdowej linia nie będzie zatrzymywać sie na istniejacych przystankach.

143, 243 - Linie w kierunku dworca Powstańców Wielkopolskich kursują bez zmian. Powrót: Powstańców Śląskich - Kamieńskiego – Wielicka – Bieżanowska. Na skrzyżowaniu z ul. Bieżanowską autobusy będą chwilowo wstrzymane i przepuszczane przez policję i służby nadzoru ruchu. Na trasie objazdowej linie nie będzie zatrzymywać sie na istniejacych przystankach.

144 - W kierunku Prądnika Białego linia kursuje po zmienionej trasie: os. Rżąka – Wielicka, Kosocicka, Cechowa, Stojałowskiego, Herberta, Turowicza, Tischnera, Brożka, Kapelanka, Zielińskiego, most Zwierzyniecki, Kosciuszki, al. Mickiewicza i dalej po swojej trasie. Powrót: linia kursuje po swojej stałej trasie bez zmian. Na trasie objazdowej linia będzie zatrzymywać sie na następujących przystankach: "Łagiewniki", "Kobierzyńska, "Słomiana", "Salwator" , "Komorowskiego". Na pozostałych przystankach na trasie objazdowej linia nie będzie się zatrzymywać.

163 - Linia kursuje w obu kierunkach po zmienionej trasie: Nowy Bieżanów Południe – Aleksandry – Ćwiklińskiej - Mała Góra - Bieżanowska i dalej po swojej trasie do Kombinatu.

164 - W kierunku Górki Narodowej linia kursuje po zmienionej trasie: os. Piaski Nowe – W. Sławka bez zmian, następnie przez ul. Puszkarską ul. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, Turowicza, Tischnera, Brożka, Kapelanka, Zielińskiego – most Zwierzyniecki – Kościuszki – al. Krasińskiego i dalej po swojej trasie. Powrót: linia kursuje po swojej stałej trasie bez zmian.

Na trasie objazdowej linia będzie się zatrzymywać sie na następujących przystankach: "Łagiewniki", "Kobierzyńska, "Słomiana", "Salwator" , "Komorowskiego". Na pozostałych przystankach na trasie objazdowej linia nie będzie się zatrzymywać.

173 - W kierunku Azorów kursuje po zmienionej trasie: Nowy Bieżanów Południe – Aleksandry, Kosocicka, Cechowa, Stojałowskiego, Herberta, Turowicza, Tischnera, Brożka, Kapelanka, Zielińskiego, most Zwierzyniecki, Kosciuszki, al. Mickiewicza i dalej po swojej trasie. Powrót: linia kursuje po swojej stałej do skrzyżowania z ul. Teligi, następnie ul. Wielicką – Kosocicką – Małą Góra i ul. Aleksandry. Na trasie objazdowej linia będzie się zatrzymywać sie na następujących przystankach: "Łagiewniki", "Kobierzyńska, "Słomiana", "Salwator" , "Komorowskiego". Na pozostałych przystankach na trasie objazdowej linia nie będzie się zatrzymywać.

174 - Linia kursuje po zmienionej trasie: Kurdwanów - W.Sławka bez zmian, następnie przez: ul. Puszkarską - Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, Turowicza, Powstańców Sląskich i dalej po swojej tasie do Kombinatu Powrót: linia kursuje po swojej stałej trasie bez zmian. Na trasie objazdowej linia nie będzie się zatrzymywać na istniejacych przystankach.

179 - Kursuje po zmienionej trasie: Kurdwanów - W.Sławka bez zmian, następnie przez: ul. Puszkarską - Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, Turowicza, Tischnera - Brożka, Kapelanka, Zielińskiego – most Zwierzyniecki – Kościuszki – al. Krasińskiego dalej po swojej tasie do Dworca Gł. Powrót: linia kursuje po swojej stałej trasie bez zmian. Na trasie objazdowej linia będzie się zatrzymywać na następujących przystankach: "Łagiewniki", "Kobierzyńska, "Słomiana", "Salwator" , "Komorowskiego".
Na pozostałych przystankach na trasie objazdowej linia nie będzie się zatrzymywać.

183 - Linia kursuje na skróconej trasie: os. Złocień – Ćwiklińskiej bez zmian, następnie przez ul. Aleksandry do Nowy Bieżanów Południe.

184 - Linia kursuje po zmienionej trasie: Kurdwanów – Malborska bez zmian, następnie przez: ul. Wielicką – ul. Limanowskiego – ul. Na Zjeździe - most Powstańców Śląskich - ul. Starowiślną – ul. Dietla i dalej po swojej trasie.
Powrót: linia kursuje po swojej stałej trasie bez zmian. Na trasie objazdowej linia będzie się zatrzymywać na następujących przystankach: "Powst. Wielkopolskich", "Plac Boh. Getta". Na pozostałych przystankach na trasie objazdowej linia nie będzie się zatrzymywać.

204, 244 - W kierunku Borku Fałęckiego i Czerwonych Maków linie kursują po zmienionej trasie: Wieliczka – ul. Krakowska (w Wieliczce) bez zmian, następnie linia 204 jedzie po trasie linii 244 ul. Sadową, następnie prosto do ul. Krzemienieckiej (w kierunku Baryczy), następnie w Baryczy skręt w prawo w ul. Żelazowskiego, ul. Niebieską, ul. Cechową, ul. Łużycką, ul. Witosa i dalej po swoich trasach do Borku Fałęckiego i Czerwonych Maków. W kierunku Wieliczki linie kursują bez zmian.

Na trasie objazdowej linie nie będzie się zatrzymywać się na istniejących przystankach.

301 - W kierunku Krakowa linia kursuje z pominięciem Wieliczki trasą: Niepołomice do przystanku "Mała Wieś" bez zmian, następnie w prawo w kierunku Strumian i Węgrzc Wielkich i po trasie linii 243 do ul. Wielickiej i dworca Powstańców Wielkopolskich. Powrót: dworzec Powstańców Wielkopolskich, Powstańców Śląskich, Kamieńskiego, Wielicka, ul. Kosocicka, Mała Góra, Bieżanowska, Sucharskiego, Węgrzce Wielkie, Strumiany i Małą Wieś do Niepołomic (z pominięciem Wieliczki). Na trasie objazdowej linia nie będzie się zatrzymywać się na istniejących przystankach z wyjątkiem przystanku "Dworcowa".

304 - W kierunku Wieliczki linia kursuje bez zmian, następnie w Wieliczce linia kursuje po trasie linii 204 przez ul. Narutowicza i Piłsudskiego. Powrót: ul. Piłsudskiego, Narutowicza, Krakowska, Kościuszki, Sadowa następnie prosto do ul. Krzemienieckiej (w kierunku Baryczy), w Baryczy skręt w prawo w ul. Żelazowskiego, ul. Niebieską, ul. Cechową, ul. Łużycką, ul. Witosa, Turowicza, Tischnera, Brożka, Kapelanka, Zielińskiego, most Zwierzyniecki – Kościuszki – al. Krasińskiego dalej po swojej tasie do Dworca Gł. Na trasie objazdowej linia będzie się zatrzymywać na następujących przystankach: "Łagiewniki", "Kobierzyńska, "Słomiana", "Salwator" , "Komorowskiego". Na pozostałych przystankach na trasie objazdowej linia nie będzie się zatrzymywać.

503 - W kierunku Górki Narodowej linia kursuje po zmienionej trasie: Nowy Bieżanów Południe – Aleksandry, Kosocicka, Cechowa, Stojałowskiego, Herberta, Turowicza, Tischnera, Brożka, Kapelanka, Zielińskiego, most Zwierzyniecki, Kosciuszki, al. Mickiewicza i dalej po swojej trasie. Powrót: linia kursuje po swojej stałej trasie. Na trasie objazdowej linia będzie się zatrzymywa na następujących przystankach: "Łagiewniki", "Kobierzyńska, "Słomiana", "Salwator" , "Komorowskiego". Na pozostałych przystankach na trasie objazdowej linia nie będzie się zatrzymywać.

209,229,239,249,259,269 - Linie wydłużone z Salwatora do Cracovii (kino Kijów) przez ul. Kościuszki, Lelewela-Borelowskiego, Kałuży, Focha, al. Krasińskiego. Powrót: al. Krasińskiego, Kościuszki. Na wydłużonej trasie linie będą się zatrzymywać sie na następujących przystankach: "Salwator" , "Komorowskiego", "Cracocia", "Jubilat".

Partnerem relacji z Tour de Pologne jest Belkin.Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2013.09.19 22:16:38

banda koksiarzy wszystko znowu blokuje

2013.08.02 19:21:03

-nie ma ulicy ZamoJskiego, tylko ZamoYskiego. Nazwa ulicy pochodzi od nazwiska Jana Zamoyskiego!!!! -a nie sera zamojskiego.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3