Kraków. Półmaraton Marzanny 2014 już w niedzielę [ZDJĘCIA]

(mst)
Półmaraton Marzanny to najstarsza z imprez organizowanych przez Krakowski Klub Biegacza "Dystans". Cieszy się coraz większym powodzeniem - w 2004 roku bieg ukończyło 209 osób, dziesiątą edycję (24 marca 2013 r.) blisko dziesięć razy więcej.

Rekordy trasy zostały ustanowione rok temu w marcu. Wycliffe Kipkorir Biwot z Kenii  biegł 1:05:29, najszybsza kobieta Koteryna Karmanenko z Ukrainy pokonała dystans z czasem  1:16:30.  Od trzech lat Krakowski Półmaraton Marzanny rozpoczyna się i kończy na Błoniach.Przed wbiegnięciem na metę uczestnicy wykonują półtora okrążenia, jednak pozostała część trasy prowadzi bulwarami wiślanymi, przez kładkę Bernatka, aby okrążyć Wawel i zapuścić się w historyczną część Starego Miasta (m.in. ulice Kanonicza, Senacka oraz Poselska).
Półmaraton Marzanny to najstarsza z imprez organizowanych przez Krakowski Klub Biegacza "Dystans". Cieszy się coraz większym powodzeniem - w 2004 roku bieg ukończyło 209 osób, dziesiątą edycję (24 marca 2013 r.) blisko dziesięć razy więcej. Rekordy trasy zostały ustanowione rok temu w marcu. Wycliffe Kipkorir Biwot z Kenii biegł 1:05:29, najszybsza kobieta Koteryna Karmanenko z Ukrainy pokonała dystans z czasem 1:16:30. Od trzech lat Krakowski Półmaraton Marzanny rozpoczyna się i kończy na Błoniach.Przed wbiegnięciem na metę uczestnicy wykonują półtora okrążenia, jednak pozostała część trasy prowadzi bulwarami wiślanymi, przez kładkę Bernatka, aby okrążyć Wawel i zapuścić się w historyczną część Starego Miasta (m.in. ulice Kanonicza, Senacka oraz Poselska). Andrzej Wiśniewski
Blisko 3 tys. osób wystartuje do biegu na dystansie 21,1 km. XI Krakowski Półmaraton Marzanny rozpocznie się w niedzielę o godz. 11 z linii startu na Błoniach.