Od dzisiaj obowiązują nowe zasady korzystania z całodobowej opieki lekarskiej. Po pierwsze, nie obowiązuje rejonizacja, z nagłą dolegliwością możemy zgłosić się do dowolnej placówki bez względu na adres zamieszkania. Całodobowych punktów opieki medycznej będzie jednak mniej. Na krakowskiej mapie usług medycznych zostanie tylko dziewięć przychodni z dotychczasowych czternastu. Publikujemy je wszystkie, z adresem i numerem telefonu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Każdy pacjent do całodobowego ambulatorium może zgłosić się od poniedziałku do piątku, w godz. 18 - 8, a w dni wolne od pracy i święta - przez całą dobę. Nowi świadczeniodawcy zaczynają pracę w ramach umowy z NFZ dzisiaj od godz. 18. Ponadto małopolski oddział NFZ uruchomił specjalny numer infolinii całodobowej, czynny od 1 marca do 4 marca. Pod numerem telefonu 12 29 88 370 pacjenci mogą uzyskać informację, gdzie szukać opieki medycznej po godzinach pracy ich przychodni.

Zobacz także: Lista przychodni z nocnym dyżurem

Kiedy możemy korzystać z całodobowej opieki lekarskiej? - W przypadku lżejszych, nagłych dolegliwości, z powodu których na co dzień zgłaszamy się do lekarza pierwszego kontaktu - wyjaśnia Jolanta Pulchna, rzecznik małopolskiego NFZ. - Osoba mająca problemy z poruszaniem się lub przewlekle chora ma prawo poprosić o wizytę domową - dodaje.

Zagłosuj na Najbardziej Wpływową Kobietę Małopolski
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: W Małopolsce kradnie się najchętniej niemieckie auta
Sportowetempo.pl. Najlepszy serwis sportowy
Korki w Krakowie - sprawdź mapę na żywo

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

? (gość)

Coż to za infolinia na której nikt nie odbiera po krótkiej chwili włącza sie sekretarka dotyczaca numer 725 901 149 oczywiscie nic w tym kraju nie działa normalnie !!!!!!