W Krakowie nowe biurowce rosną jak na drożdżach. W ostatnich latach inwestorzy oddali do użytku tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowych. Zapotrzebowanie wciąż jednak jest, bo nowe budynki cały czas powstają. Nowe biurowce budują się m.in. przy ulicy Wadowickiej czy przy ulicy Pawiej. Powierzchnia budowanych biurowców to aż 300 tys. metrów kwadratowych.

- Rynek nieruchomości biurowych w Krakowie w 2017 kontynuował silne tendencje wzrostowe z roku 2016. Rynek biurowców w Krakowie zwiększył aktywność na niespotykaną do tej pory skalę co przekłada się na ilość zrealizowanych inwestycji. Zainteresowanie Krakowem potwierdzają międzynarodowe rankingi. W rankingu Tholons Top 100 Outsourcing Destinations Kraków awansował w 2017 r. na 8 pozycję i nieznacznie ustępuję jedynemu europejskiemu miastu jakim jest Dublin - czytamy w raporcie Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości mrn.pl.

Po słabym 2015 roku w 2016 oddano 147 tys. mkw nowoczesnej powierzchni biurowej w Krakowie. W 2017 było to już prawie 180 tys. mkw. Powierzchnia biurowców w budowie to prawie 300 tys. mkw z czego jeszcze 160 tys. może zostać oddane w 2018 r.

ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 14

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
>> Zobacz inne odcinki CO TY WIESZ O KRAKOWIE">>>> Zobacz inne odcinki CO TY WIESZ O KRAKOWIE

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Drake4 (gość)

No i bardzo dobrze. W końcu nowe inwestycje to nowe miejsca pracy. Tutaj
http://praca-malopolskie.pl/ możecie przeglądać oferty dla Krakowa – na pewno ogłoszenia pracy biurowej w finansach, IT czy w w marketingu też się znajdą.