Przez trzy noce potrwają prace przy budowie łącznicy kolejowej na Zabłociu. Spodziewane są poważne problemy w ruchu drogowym.

Utrudnienia w komunikacji wystąpią nocami od 9 do 12 sierpnia i dotyczyć będą skrzyżowaniu pod powstającą łącznicą kolejową. Zaplanowane prace zostały podzielone na trzy etapy. Pierwszej nocy potrwają od godziny 19 do 6 rano.

Najpierw zamknięte zostaną: skrajny prawy pas na ul. Powstańców Wielkopolskich (przejezdny będzie tylko jeden pas do skrętu w lewo w ulicę Wielicką), skrajny prawy pas na Limanowskiego z przedłużeniem w ulicę Wielicką i dojazd do skrzyżowania od strony ul. Powstańców Śląskich.

W drugim etapie Powstańców Wielkopolskich będzie zawężona do jednego pasa do jazdy na wprost, wtedy też zamknięty zostanie skrajny prawy pas na Limanowskiego.

W trzecim etapie Powstańców Wielkopolskich będzie zawężona do jednego pasa do skrętu w lewo i jednego do jazdy na wprost, zamknięty zostanie wylot do ulicy Wielickiej (ruch będzie poprowadzony torowiskiem tramwajowym), Limanowskiego zostanie zwężona do jednego skrajnego lewego pasa (utrzymany kierunek ruchu w każdą stronę), zamknięty będzie dojazd od strony ul. Powstańców Śląskich.

Kolejnej nocy zmiany będą obowiązywały od 19 do 5 rano i również zostaną podzielone na trzy etapy. Wszystkie zaplanowano tak samo, jak poprzedniej nocy, poza pierwszym etapem, kiedy zamiast zakazu dojazdu do skrzyżowania, zamknięta będzie estakada Obrońców Lwowa. Nie zostanie wyłączony z ruchu wylot na ulicę Wielicką.

Ostatniej nocy zmiany potrwają od godz. 19 do 5. Wtedy ruch będzie taki jak podczas pierwszego etapu w nocy ze środy na czwartek.

W trakcie etapów, kiedy komunikacja kołowa będzie poprowadzony tramwajowym torowiskiem, pojawi się ręczne kierowanie ruchem.

Dodatkowo przez wszystkie noce zamknięty będzie prawy pas ruchu na estakadzie Obrońców Lwowa oraz prawy pas na wlocie ul. Powstańców Śląskich.

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 16. "Buc"

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!