Na budowie Areny Kraków wciąż trwają prace związane wykończeniem konstrukcji budynku. W środę roboty posunęły się jednak w szczególny sposób do przodu: domknięto dach widowiskowej hali Czyżynach. W wydarzeniu udział wziął Tadeusz Trzmiel, zastępca prezydenta Krakowa.

Przedstawiciele miasta chwalą się, że skomplikowaną operację zadaszenia hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach udało się przeprowadzić w rekordowym tempie. Dach Kraków Areny powstał w ciągu kilku tygodni.

– „Zależało nam, żeby z zamknięciem hali zdążyć przed zimą. Teraz można prowadzić prace wykończeniowe bez względu na pogodę” – mówił Tadeusz Trzmiel, zastępca prezydenta Krakowa, który przyglądał się ostatnim pracom przy zadaszeniu krakowskiej hali.

Zapraszamy także na Facebooka Reportera Mobilnego Gazety Krakowskiej


Zapowiedział, że 30 listopada zorganizowany będzie Dzień Otwarty w Kraków Arena dla mieszkańców. – „Chcemy pokazać krakowianom, jak przebiega budowa tej bardzo ważnej dla nas inwestycji” – mówił Tadeusz Trzmiel.

Przypomnijmy, źe hala widowiskowo-sportowa, czyli Kraków Arena realizowana jest od czerwca 2011 roku wg projektu przygotowanego przez konsorcjum firm Perbo–Projekt Sp. z o.o. z Krakowa oraz Modern Construction Systems Sp. z o.o. z Poznania.Wykonawcą robót budowlanych jest konsorcjum firm: Mostostal Warszawa (Lider) i Acciona Infraestructuras SA, Asseco Poland SA i Mostostal Puławy SA.

Kompleks składa się z dwóch części - hali głównej oraz mniejszej hali treningowej. Będą tam rozgrywane zawody o randze krajowej i międzynarodowej, w co najmniej 17 dyscyplinach sportowych.

W hali będzie można organizować też imprezy kulturalne, widowiskowo – estradowe, sportowo – rekreacyjne oraz imprezy kongresowo-wystawiennicze i ekspozycyjno–targowe.

Całkowity koszt budowanego obiektu wraz z jego wyposażeniem wyniesie 357 mln zł. Kwota uwzględnia także 35 mln zł, które w minionym tygodniu Rada Miasta Krakowa przeznaczyła na dokapitalizowanie hali.

Uzyskane w ten sposób dodatkowe pieniądze Agencja Rozwoju Miasta w całości chce przeznaczyć na tzw. doposażenie obiektu w technologie i urządzenia najnowszej generacji, niezbędne do organizacji koncertów światowych sław rozrywki i najpopularniejszych widowisk sportowo-muzycznych.

Prace przy realizacji obiektu mają się zakończyć w pierwszej połowie 2014 roku.Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Prawda (gość)

Brawo brawo brawo - wreszcie jakaś inwestycja z rozmachem, która podkreśla funkcje metropolitarne Krakowa!!!!!! Powiedzmy sobie szczerze, ta hala jest szansą nie tylko na koncerty i sport, ale przede wszystkim na wielkie kongresy, targi wystawy itd......., boję się jednego, żeby tylko mądrze wykorzystać potencjał Areny Kraków...............

krak (gość)

"najsmieszniejsze" jest to jakie "imprezy" beda sie tam odbywac i kto nam je bedzie organizowac...
cudze sie zawsze latwo wydaje

podatnik (gość)

357 mln to mówimy chyba o kwocie netto po odliczeniu dotacji unijnej oraz kosztów kapitałowych (przypominam, że Krakowianie też płacą składki do UE).

Sam koszt budowy budynku bez wyposażenia, bez dopłaty do dachu, bez kosztów kapitałowych wynosić będzie 363,3 mln zł brutto
http://krakow.pl/informacje/1686,48,komunikat,jest_wykonawca_hali_w_czyzynach.html

Całkowity koszt budowy hali wyniesie 517 mln zł + 35 mln zł za dach.
Tutaj uchwała:
http://www.bip.krakow.pl/_inc/rada/uchwaly/show_pdf.php?id=69355