Instytut Dialogu Międzykulturowego przy Centrum Jana Pawła II "Nie Lękajcie się", Instytut Studiów Franciszkańskich oraz Katedra Historii Religii Bilskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jana Pawła II zapraszają 22 kwietnia w godz. 10-18 na konferencję "Krucjata bez krucjat, czyli o franciszkanach na ziemiach islamu".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Konferencja odbędzie się w auli Błogosławionego Jakuba przy ulicy Franciszkańskiej 4.

Otwiera ona cykl TERYTORIA podejmujący refleksję nad zetknięciem się kultury chrześcijańskiej reprezentowanej przez franciszkanów z rodzimymi kulturami różnych rejonów świata.

Przedmiotem tegorocznych poszukiwań jest rola franciszkanów w kształtowaniu się dialogu chrześcijańsko - muzułmańskiego oraz ich wkład w rozwój współczesnych procesów pokojowych. Prelegenci podejmą refleksję nad wybranymi źródłami pisanymi przedstawicieli obu kultur. Przywołają istotne fakty i postaci historyczne.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.isf.edu.pl/terytoria2010

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!