Wydarzenia. Tysiące krakowian i turystów uczestniczyło w weekend w Targach Sztuki Ludowej na Rynku Głównym i Festiwalu Pierogów na Małym Rynku.

W Targach Sztuki Ludowej na Rynku Głównym udział bierze ok. 800 twórców ludowych i kupców z wyrobami rękodzieła ludowego i artystycznego oraz rzemiosła. Targi potrwają do 27 sierpnia. Jak co roku imprezie towarzyszą występy zespołów ludowych.

Natomiast na Małym Rynku odbywa się 15. Festiwal Pierogów. Impreza potrwa do jutra. Ostatni dzień Festiwalu rozpocznie się o godz. 11.15 mszą w Bazylice Mariackiej w intencji gastronomików i kupców krakowskich. Potem ruszył uroczysty korowód dookoła Rynku Głównego oraz tradycyjny korowód ziół - na Małym Rynku o godz. 12.30. W ramach wydarzenia „Cudowna moc bukietów”, towarzyszącemu Festiwalowi Pierogów, na scenie odbędą się pokazy florystyczne, występy artystyczne, a także konkurs na najpiękniejszy bukiet zielny.Piotr Lisek wicemistrzem świata. "Walczyłem jak lew, ale się nie udało. Zabrakło mi czwartej próby"

Źródło: TVN24

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!