Od piątku do niedzieli kapłani ewangelizują Kraków. Pierwszy dzień upłynął pod znakiem ekumenizmu. W spotkaniu brały udział wspólnoty z różnych wyznań chrześcijańskich. Na zakończenie spotkania na stadionie wszyscy uczestnicy zostali poproszeni o wspólne odmówienie modlitwy za miasto. Po zakończeniu uroczystości na stadionie tłumy ludzi trzymając w dłoniach zapalone świece w dwóch kolorach przeszły na Rynek Główny. Pod Bazyliką Mariacka znicze były układane w promienie miłosierdzia pod specjalnie ustawionym z tej okazji obrazem Jezusa Chrystusa.

Komentarze (14)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

angels (gość) (Dorota)

Media tylko podają sensacje bo zarabiają na tym. Ale nigdy nie zastanowiliście się dlaczego nigdy nie mówią o dobrych rzeczach na temat Kościoła? Bo najłatwiej to krytykować, czy tak postępują chrześcijanie? Może trzeba głębie w to wniknąć. Nie wszyscy są tacy sami.

MTA (gość)

Mała poprawka - to nie kapłani ewangelizują Kraków... a dokładnie nie tylko oni... zdziwilibyście się ilu świeckich ludzi jest zaangażowanych w ten projekt

Porządkowy C (gość)

Przyznam się, że jestem kibicem Cracovii i nie rozumiem opinii @zagniewana,ani @Cracovia znaczy Kraków... Czy Papież nie był Kibicem Cracovii i nie należał do Duchowieństwa? Tu się liczy rodzinna atmosfera i to spotkanie pełne ducha... Pozdrawiam wszystkich kibiców i tych, którzy byli zarówno na miejscu jak i żyli tym i łączyli się duchowo... Dziękuję Pomysłodawcom i Organizatorom:)

krakowianka (gość)

Ciekawa jestem, co dla tych ludzi, którzy taki wydarzenia kojarzą z obłudą - byłoby prawdziwym znakiem prawdziwego Kościoła?
Faryzeusze też pytali Chrystusa o znak, chociaż widzieli Jego cuda, słyszeli Jego nauczanie... ale nie rozumieli.

Dorota (gość) (gość)

Rzeczywisty kościół? A co to znaczy? Molestowanie seksualne, pedofilia, życie w przepychu i bogactwie, Rydzykowo? Gratuluję podążania za oszołomstwem.

gość (gość)

To było piękne. Czułem, że jesteśmy Kościołem. Czułem, że wszyscy mamy oczy skierowane w jednym kierunku. W kierunku Kogoś bardzo rzeczywistego i obecnego wśród nas.