Tak świętowano 11 listopada 2010 roku

11 listopada, w 93. rocznicę odzyskania przez Polskę ... (© Jan Graczyński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

11 listopada, w 93. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, trasą wokół Plant Krakowskich w godz. 10.30-14.00 przejedzie "Tramwaj patriotyczny".


Kraków: Otwarte i zamknięte sklepy 11 listopada


Podczas przejazdu tramwajem mieszkańcy miasta i turyści będą mogli posłuchać, a także zaśpiewać wspólnie z młodzieżą polskie pieśni patriotyczne i historyczne.

Rozpowszechniane będą też okolicznościowe wydawnictwa oraz materiały patriotyczne związane z 93. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę (m.in. śpiewniki polskich pieśni patriotycznych, chorągiewki w barwach narodowych, ulotki, plakaty). Materiały te będą rozdawane przez uczniów krakowskich szkół również na Rynku Głównym i ulicach Starego Miasta.

11 listopada w Krakowie "Tramwaj patriotyczny"


Przejazd "Tramwaju patriotycznego" odbywa się w ramach dziewiętnastej edycji projektu "Młodzież pamięta”, który ma na celu promowanie wśród młodych Polaków idei nowoczesnego patriotyzmu.

Kliknij w zdjęcie i zobacz fotogalerię z krakowskich wydarzeń
Stwórz z nami galerię MPK! [zdjęcia]Lampiony rozświetliły Kraków [zdjęcia]
Szarikon, czyli hotel dla psów [zdjęcia]
Browar Lubicz reaktywacja [zdjęcia]
Dodaj artykuł Dodaj zdjęcia
Dodaj imprezę
Bloguj z MM


Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Adrian (gość)

przesada?. Nie popadajmy w przesadę! Czy pod każdym newsem, czy też notką informującą o tym, że coś się dzieje, podaje się pomysłodawcę? Jeśli czytamy o imprezach kulturalnych - czytamy ich program, tak samo w przypadku obchodów świąt itd. Moim zdaniem informacja o pomysłodawcy nie jest w tym przypadku konieczna, gdyż najważniejsze wiadomości: co, gdzie i dlaczego - zostały przekazane. Co innego, gdyby był to rozbudowany artykuł, zgłębiający szczegółowo ideę samego pomysłu, ale powyższa "notka" - takim artykułem nie jest.

Mika (gość)

dla dociekliwych. http://www.patriotyzm.nazwa.pl/www/index.php?option=com_content&view=article&id=193:obchodyswietaniepodlegoscikrakow11112011r&catid=36:aktualnoci&Itemid=37

Tutaj na samym dole strony można sobie ściągnąć szczegółowy program. Nazwisko pomysłodawcy wymienione jest na samym końcu. Na głównej stronie obchodów pomysłodawca też nie został wymieniony. Wnioskując: w całej imprezie tego typu pomysłodawca nie jest chyba najważniejszy, prawda? ;) Ważne, żeby ludzie w ogóle się dowiedzieli, że coś takiego się dzieje.

mulek (gość)

hołd myślącemu. Wspaniałe przedsięwzięcie, medal dla jego pomysłodawcy! Ten człowiek wie, jak robić reklamę miastu i przy okazji dyskretnie pokazać młodzieży co to jest patriotyzm. Niestrudzony od tylu lat. Chwała Panie Mariuszu!

frix (gość)

w artykule ani słowa o tym człowieku.... dlaczego? kto go napisał? to ważne info...