Materiały promocyjne

Materiały promocyjne

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Który z młodych projektantów nie śni o kreacji swojego autorstwa na pokazie w blasku fleszy? Teraz pojawiła się szansa na ten pierwszy ważny krok i sięgnięcie po marzenia - Galeria Bronowice zaprasza zdolnych artystów do udziału w konkursie „Młodopolskie Kroje”. Finaliści zaprezentują swoje pomysły na pokazie mody, a nagroda główna to aż 10 000 zł!

Do barwnej rywalizacji na igłę i nici stanąć może każdy, kto ma pasję i umiejętności, potrzebne do zaprojektowania i uszycia stroju inspirowanego epoką Młodej Polski.

Pierwszy etap konkursu trwa do 22 października 2013 r. i polega na przygotowaniu projektu stroju. Twórcy 50 najciekawszych koncepcji zostaną zaproszeni do kolejnego etapu, jakim jest uszycie kreacji wg własnego pomysłu i przedstawienie go podczas osobistego spotkania z jury. Następnie jurorzy wyłonią 30 strojów, których autorzy będą mogli zaprezentować swoje dzieła w trakcie wielkiego pokazu na Uroczystej Gali Otwarcia Galerii Bronowice.

Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony podczas pokazu i otrzyma nagrodę główną w wysokości 10 000 zł. Ale to jeszcze nie koniec bonusów: twórcy kolejnych czterech najciekawszych strojów otrzymają po 1 000 zł.
Przewidziano również nagrodę specjalną w wysokości 1 000 zł dla tej kreacji, która na przedstawicielach mediów zrobi największe wrażenie.

- Idealny projekt konkursowy to taki, który poprzez zastosowanie charakterystycznych linii, ornamentyki, barw i motywów nawiązuje do głównych nurtów Młodej Polski i Secesji – mówi Iwona Sitko, Dyrektor Galerii Bronowice. - Powinien być pomysłem autorskim, dającym jednoznaczne skojarzenie z tą jedną z piękniejszych i bardziej malowniczych epok - dodaje.

Konkurs Młodopolskie Kroje trwa od 1 sierpnia do 22 października 2013 roku. W dniu 24 października jury ogłosi, które projekty zostały nominowane do kolejnego etapu. Gotowe stroje powinny powstać do 16 listopada 2013 roku – wtedy to jury wskaże 30 projektów, które zobaczymy w trakcie wielkiego pokazu na Uroczystej Gali Otwarcia Galerii Bronowice.

Regulamin konkursu


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!