Tomasz Miłkowski, będzie nowym szefem małopolskiej policji

Tomasz Miłkowski, będzie nowym szefem małopolskiej policji (© Policja)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mariusz Dąbek nie jest już komendantem małopolskiej policji. Właśnie został odwołany ze swojej funkcji. Jego miejsce zajmie Tomasz Miłkowski. Ten pracę w policji zaczął na Śląsku. Od 2014 roku pełnił funkcję zastępcy komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu. Jutro nazwisko nowego szefa małopolskiej policji ma zostać ogłoszone oficjalnie.

Poniedziałek rano. Na pierwszym piętrze potężnego gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji przy ul. Mogilskiej, gdzie mieści się gabinet komendanta małopolskiej policji, było wczoraj nadzwyczaj cicho. Ale w licznych gabinetach i pokojach na innych piętrach toczyły się ożywione rozmowy. Temat był jeden - odejście komendanta.

Pogłoski o tym, że Mariusz Dąbek ma pożegnać się ze stanowiskiem pojawiły się kilka tygodni temu. Pod koniec zeszłego tygodnia - były już komendant - zaczął porządkować swoje biuro. Zniknęły z niego osobiste rzeczy szefa małopolskiej policji. W poniedziałek odwołano natomiast wszystkie zaplanowane spotkania.

Sam Dąbek, jak zwykle, pojawił się w budynku komendy o poranku. Był uśmiechnięty, jednak nie skory do rozmowy. - To dobra mina do złej gry. Szkoda faceta, bo choć był wymagający to był jednak profesjonalistą - mówi jeden z policjantów, którego spotkaliśmy na korytarzu.

Tymczasem o godzinie 15.31 Komenda Główna policji potwierdziła, że Dąbek został właśnie odwołany z pełnionej funkcji.

- Komendant Główny policji skorzystał z prawa doboru współpracowników - wyjaśnia powody odwołania mł. insp. Marcin Szyndler pełniący obowiązki rzecznika prasowego policji. - Nazwisko nowego komendanta zostanie ujawnione w przeciągu najbliższych dni - dodaje.

Jednak jak dowiedziała się "Gazeta Krakowska" nowym szefem małopolskiej policji zostanie insp. Tomasz Miłkowski.

Służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku, pełniąc ją początkowo w pionie prewencji i dochodzeniowo-śledczym Komisariatu IV w Rudzie Śląskiej. Po ukończeniu w 1995 roku Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, służbę kontynuował w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach w Wydziale ds. Przestępczości Gospodarczej.

Od 2000 roku związany był ze Szkołą Policji w Katowicach, pełniąc tam funkcje kierownicze zarówno w komórkach logistycznych, jak i dydaktycznych. Od 2007 roku był radcą, do zadań, którego należała koordynacja współpracy międzynarodowej szkoły oraz problematyka pozyskiwania i wykorzystywania funduszy pomocowych. W 2011 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Katowicach właściwego w sprawach logistycznych. W 2014 roku.

Ten od 2014 roku pełni funkcję zastępcy komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu.

Tomasz Miłkowski jest doktorem nauk prawnych, a za osiągnięcia w służbie został wyróżniony brązową i złotą odznaką "Zasłużony Policjant", brązowym medalem "Za zasługi dla policji" oraz srebrnym medalem "Za długoletnią służbę".

Czy zmiana na tak ważnym stanowisku wpłynie w jakiś sposób na bezpieczeństwo podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży? - Zapewniam, że zmiana na stanowisku komendanta wojewódzkiego policji, nie wpłynie na przygotowania do zabezpieczenia przez Policję Światowych Dni Młodzieży - mówi Szyndler.

Mariusz Dąbek został szefem małopolskiej policji w 2012 roku. Swoją przygodę z służbami mundurowymi rozpoczął w 1991 roku w Chrzanowie. W marcu 2003 r. został pierwszym zastępcą małopolskiego komendanta policji.

W zeszłym tygodniu wnioski o przejście na emeryturę złożyli dwaj zastępcy Dąbka: inspektor Andrzej Płatek, nadzorujący pion kryminalny i inspektor Jacek Fabisiak, odpowiedzialny za logistykę.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!