Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Karta Krakowska pełna zniżek. Na tramwaj, do muzeum, ale też u komercyjnych partnerów

Kamila Banak, (MM)
Od 1 lipca mieszkańcy Krakowa oraz osoby, które płacą w naszym mieście podatki, mogą składać wnioski o wydanie Karty Krakowskiej. To przepustka do zniżek. Złożono dotąd ponad 53 tys. wniosków, a pierwsze Karty Krakowskie trafiły już do mieszkańców.

Za tydzień krakowianie z Kartą będą mogli już kupić bilet okresowy komunikacji miejskiej z 20-procentową zniżką. Ponadto krakowskie instytucje kultury, muzea oraz galerie przygotowały bonusy. Muzeum Narodowe od 15 sierpnia będzie udzielać posiadaczom Karty Krakowskiej 20-proc. zniżki na swoje stałe wystawy. Od przyszłego roku ulgi zaoferują m.in. krakowskie teatry i miejskie instytucje sportowe.

Władze miasta podkreślają, że chcą, aby program zniżek był atrakcyjny i zróżnicowany, dlatego też Karta Krakowska wchodzi w kolejny etap realizacji. Do akcji włączają się komercyjni partnerzy. We środę przedstawiono pierwszych z nich. - Zainteresowanie kartą u komercyjnych podmiotów jest spore, następne firmy już się do nas zgłaszają - zaznaczył prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Na liście partnerów komercyjnych programu znalazły się już pierwsze firmy z branży rozrywki, kultury, zdrowia, sportu czy gastronomicznej. Są to: Park Wodny SA, Krakowski Klub Jazdy Konnej, Krakowska Jaskinia Solna, Centrum Papieru, Centrum Rehabilitacji Arcus Care sp. z o.o., Centrum Terapii Boskobowen, Dariusz Ciszewski Nefretete, Kawiarnia So Coffee, Barista SA, Dystrybucja książek Andrzej Mardyła, Hotel Milena w Milówce, Biuronet sp. z o.o., Vici Clinic Blanch Group sp. z o.o., spółka Market Show Europe oraz Stowarzyszenie „I Ty możesz być wielki”.

Urzędnicy magistratu podkreślają: rejestracja na stronie internetowej www.kk.krakow.pl to najszybszy i najwygodniejszy sposób złożenia wniosku o Kartę Krakowską. Na początku trzeba dokonać rejestracji. Bardzo ważne jest w prawidłowe wpisanie danych, m.in. adresu mailowego. Wpisanie błędnego adresu spowoduje, że nie dokończymy rejestracji, bo nie dotrze do nas link aktywacyjny.

Podczas wysyłania wniosku można zdecydować, co ma być nośnikiem uprawnień i ulg wynikających z Karty Krakowskiej. Może to być nowa Karta Krakowska w formie mobilnej i plastikowej, Krakowska Karta Miejska, Krakowska Karta Rodzinna, Małopolska Karta Aglomeracyjna lub legitymacja studencka.

Wnioski w formie papierowej można składać w 30 punktach na terenie całego miasta (ich wykaz znajduje się na stronie www.kk.krakow.pl). Osoby niezameldowane na pobyt stały w Krakowie, ale płacące tutaj podatki w trakcie składania wniosku powinny okazać jeden z następujących dokumentów: pierwszą stronę PIT z pieczątką wpływu lub potwierdzeniem jego złożenia, pierwszą stronę PIT wraz z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru PIT (UPO), a w przypadku składania deklaracji podatkowej w formie elektronicznej - zaświadczenie z Urzędu Skarbowego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto