Zamknięty sektor C na jeden mecz, 50 tysięcy złotych kary oraz zakaz wyjazdowy dla kibiców „Białej Gwiazdy” na pięć spotkań – takie kary nałożyła na Wisłę Kraków Komisja Ligi za wydarzenia, jakie miały miejsce na niedzielnym meczu z Lechem Poznań. To jednak nie wszystko, bo w odrębnym postępowaniu Komisja Ligi odwiesi najprawdopodobniej wcześniejszą karę nałożoną na Wisłę. Oznaczać to będzie, że sektor C zostanie zamknięty nie na jeden, a dwa mecze. Dodatkowo Wisła będzie musiała do 50 tysięcy, zapłacić jeszcze 40 tysięcy wcześniejszej kary.

Race i pożar na stadionie Wisły. Interweniowała straż pożarna [ZDJĘCIA]Przypomnijmy, że w czasie spotkania z „Kolejorzem” kibice Wisły odpalili w drugiej połowie race, od których zajęła się część oprawy. Na sektorze C doszło do pożaru, który musiała ugasić straż pożarna. Mecz został przerwany na kilkanaście minut.

Od początku było wiadomo, że na Wisłę spadną w związku z tym kary. Już we wtorek klub z ul. Reymonta ogłosił, że sam wprowadza zakaz prezentacji opraw wielkoformatowych, tzw. sektorówek, do końca września 2018 roku. Na środę wezwano natomiast na posiedzenie Komisji Ligi przedstawicieli „Białej Gwiazdy”, którzy składali wyjaśnienia. Ostatecznie KL nałożyła wspomniane na wstępie kary.

Sprawa nie jest jeszcze zamknięta, bowiem na werdykt Komisji Ligi czekał wojewoda małopolski. Jeśli uzna on, że kary są wystarczające, obejdzie się bez dodatkowych sankcji. Jednocześnie policja rozważa wszczęcie postępowania pod kątem narażenia kibiców na utratę zdrowia lub życia.

Dodajmy, że Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków zobowiązało się do pokrycia strat, jakie powstały na sektorze C w wyniku wspomnianego pożaru.

ZOBACZ KONIECZNIE NASZE RELACJE Z MECZU!


Wisła - Lech: Cudowne pożegnanie Pawła Brożka! Gol w ostatniej minucie
Race i pożar na stadionie Wisły. Interweniowała straż pożarna [ZDJĘCIA]
Mecz Wisła Kraków – Lech Poznań. Zobacz kibiców! [ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH]
Wisła Kraków. Paweł Brożek i Arkadiusz Głowacki pożegnali się z kibicami „Białej Gwiazdy”
Wisła - Lech. Kibice „Kolejorza” przyjechali pociągiem specjalnym [ZDJĘCIA]


POŻAR I RACE NA STADIONIE WISŁY. MUSIAŁA INTERWENIOWAĆ STRAŻ!NIESAMOWITA OPRAWA NA MECZU WISŁA - LECH. KLIKNIJ W ZDJĘCIE!
ZOBACZ KONIECZNIE:

Autor: Piotr Tymczak, Bartosz Karcz

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!