Kanonizacja Jana Pałwa II: transmisja mszy świętej z Watykanu [program]

Kraków przygotował bogaty program celebracji kanonizacji Jana ... (© Maryla)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kraków przygotował bogaty program celebracji kanonizacji Jana Pawła II 27 kwietnia. Koncerty, wystawy, spotkania i transmisja mszy kanonizacyjnej to tylko część zaplanowanych wydarzeń.

W niedzielę 27 kwietnia odprawiona będzie msza święta kanonizacyjna papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII z tej okazji Kraków przygotował bogaty program dla mieszkańców i gości, którzy będą chcieli uczestniczyć i przeżywać to wydarzenie, a nie będą migli udać się do Rzymu.

Zobacz też: Znamy datę kanonizacji Jana Pawła II


Godziny jakie dzielą nas od kanonizacji odmierza elektroniczny zegar umieszczony na wieży widokowej sąsiadującej z Sanktuarium bł. Jana Pawła II oraz wirtualny zegar na stronie santojp2.pl.

Transmisja kanonizacji Jana Pawła II z Watykanu


Główne obchody kanonizacji Jana Pawła II zaplanowano na niedzielę, 27 kwietnia. Tego dnia mieszkańcy Krakowa i pielgrzymi, którzy przybędą do sanktuarium w Łagiewnikach będą mogli mogli połączyć się w modlitwie ze zgromadzonymi w Watykanie dzięki bezpośredniej transmisji mszy kanonizacyjnej.

Zobacz też: Kardynał Dziwisz odpiera zarzuty o zlekceważeniu testamentu Jana Pawał II

Uroczystości przed kanonizacją w Krakowie


Już w sobotę 26 kwietnia o godzinie 20 na błoniach przed Sanktuarium błogosławionego Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach przy ul. Totus Tuus 30) rozpocznie się Misterium "Kolory Miłosierdzia". Jest to uroczysty koncert składający się z dwóch części: Jan Paweł II – Orędownik Bożego Miłosierdzia i Jan Paweł II – Prorok Wyobraźni Miłosierdzia.

Pierwszy akt będzie miał charakter religijny i zostanie oparty o teksty z nauczania Jana Pawła II, część druga będzie miała bardziej uniwersalny charakter. Koncert będzie realizowany na żywo przy współpracy z TVP1 i transmitowany w wieczornym paśmie. Po koncercie około godziny 21:30 w Sanktuarium rozpocznie się całonocne czuwanie modlitewne.

Zobacz też: Światowe Dni Młodzieży 2016 będą w Krakowie


Wieczorem 26 i 27 kwietnia o godzinie 21 przed Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3 na fasadzie budynku krakowskiej kurii będzie można oglądać półtoragodzinne widowisko multimedialne w technologii mappingu 3d, przedstawiające Ojca Świętego powracającego do Krakowa w czasie swoich pielgrzymek.

Instytut Dialogu Międzykulturowego planuje również zorganizowanie gry miejskiej "Drogowskazy do świętości" oraz wystawę "Jan Paweł II - Święty z Małopolski"."/>

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

dw (gość)

Mapping 3D. Niestety zamiast półtoragodzinnego widowiska, jak napisane w artykule, był 10 minutowy mini-pokaz. Nic ciekawego :/