Już dziś ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasisty!

Już dziś o 9:00 uczniowie z całej Polski napiszą Sprawdzian Szóstoklasisty! Co będzie na teście? Czego najbardziej się boicie? Jak oceniacie wasze siły? Piszcie w komentarzach!

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© archiwum)

Sprawdzian szóstoklasisty 2013 z CKE: [TEST, PYTANIA, ODPOWIEDZI]Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2013: "Polski był prosty"Sprawdzian potrwa godzinę i będzie sprawdzał pięć podstawowych umiejętności - pisanie, czytanie, rozumienie, wykorzystywanie wiedzy w praktyce, korzystanie z informacji.

Schemat sprawdzianu nie zmienia się od lat. Uczniowie będą musieli odpowiedzieć na pytania korzystając z tekstów źródłowych, wykonać szereg zadań z matematyki oraz napisać list, opowiadanie, zaproszenie, ogłoszenie lub sprawozdanie.

Ilość otrzymanych punktów nie będzie miała wpływu na przyjęcie do gimnazjum. Uczniowie nie dostają ze sprawdzianu ocen, a wynik ma jedynie pokazać, czy szóstoklasista opanował materiał przerabiany w szkole podstawowej.

Wyniki będą znane w czerwcu, ale arkusze i odpowiedzi znajdziecie na naszej stronie zaraz po udostępnieniu ich przez Centralną Komisję Edukacyjną.

Powodzenia!

Zobacz też:

Egzamin szóstoklasisty 2012 [TEST, PYTANIA, ODPOWIEDZI]

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu.
∨ Czytaj dalej

Zapisz się do newslettera!

Więcej na temat

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię