(© archiwum Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jan Maria Rokita czuje się dobrze, jest przytomny – takie informacje podaje biuro prasowe kliniki Gemelli. Prawdopodobnie w środę będą znane wyniki badań.

Czytaj także: Nowa Huta: śmiertelny wypadek. 20-latek wpadł pod tramwaj[mp]Były polityk PO Jan Rokita, cierpiący na dolegliwości związane z układem pokarmowym, został przewieziony we wtorek z południowych Włoch do rzymskiej kliniki Gemelli - poinformował PAP jego przyjaciel i dyrektor krakowskiego oddziału IPN Marek Lasota.

Nie wiadomo jeszcze, jak długo polski polityk zostanie w szpitalu. Rokita przechodzi właśnie testy diagnostyczne. Lekarze nie potrafią jeszcze powiedzieć, co mu jest. Według TVN 24 Nelli Rokita, żona byłego posła, informowała wczoraj, że "sytuacja jest opanowana" i że "jest dobrej myśli".

Według Lasoty, doniesienia mediów o bardzo złym stanie Rokity są przesadzone. "Rozmawiałem z nim w sobotę telefonicznie i mówił dość dziarskim głosem. Te dzisiejsze informacje, wydaje mi się, że nie do końca są oparte na rzetelnym zbadaniu wszystkich okoliczności" - ocenił Lasota.

Czytaj także: Jan Rokita, polityk na odwykuCzytaj także: Nelli Rokita: By udobruchać Janka daję mu ściereczkiDodał, że Rokita z powodu dolegliwości układu pokarmowego od tygodnia przebywał w niewielkim szpitalu na południu Włoch, około 100 km od Neapolu. Tamtejsi lekarze zdecydowali jednak, że pacjent powinien zostać przetransportowany do specjalistycznej placówki.

"Stąd skorzystaliśmy z pomocy kardynała Stanisława Dziwisza (by przenieść Rokitę do Gemelli), który błyskawicznie pomógł, korzystając ze swoich kontaktów" - zaznaczył Lasota.

Wtorkowy 'Super Express', który podał informację o chorobie Rokity, napisał, że w stanie krytycznym trafił on do szpitala z powodu choroby trzustki.


Kraków: rozpoczęła się rekrutacja na studia 2011

Chcesz iść za darmo do Parku Wodnego w Krakowie? Rozdajemy bilety

Urządź się w Krakowie! Zobacz, jak to zrobić!

Wszystko o Euro2012 na www.drogadoeuro2012.pl

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ona (gość)

Czy pan Rokita nie wiedział że majac " kłopoty zdrowotne " trzeba najpierw w Polsce się zdiagnozowac ??????? a nie leciec do Włoch ojeść się oliwek . owocow morza i popić winka ..no i trzustka " NIEWYTRZYMAŁA " .
..I przypomina mi się przypadek jednego pana . po operacji serca -/ wyleciał na wakacje bez dodatkowego ubezpieczenia/......ktoremu w Egipcie stanęło serce i zmarł ...i CAŁA POLSKA ..zrzucała się . żeby zapłacić szpitalowi....i sprowadzić ZWŁOKI do Polski ???????